اظهارات یک زندانی در ایران؛ مژگان کاووسی می‌گوید در «برهنگی کامل» تفتیش بدنی شدم

مژگان کاووسی، فعال مدنی و زندانی یارسانی، اعلام کرده که بارها در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های ایران در «برهنگی کامل» مورد تفتیش قرار گرفته است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ ، مژگان کاووسی، فعال مدنی و زندانی یارسانی، اعلام کرده است بارها در زندان نوشهر، بازرسی زندان شهرری، پلیس امنیت اخلاقی وزرای تهران، آگاهی کرج، و زندان کچویی توسط ماموران مجبور شده پس از «برهنگی کامل» تفتیش بدنی شود.

بنا بر این گزارش،‌ خانم کاووسی این رفتار ماموران بازرسی را مصداق بارز شکنجه روحی عنوان کرده و معتقد است این‌گونه رفتارها «تجاوز به خصوصی‌ترین حریم شخصی و انسانی» او محسوب می‌شود.

این نویسنده و محقق کرد می‌گوید تیرماه ۱۳۹۹، نیز در جریان انتقال از نوشهر به تهران مورد بدرفتاری مامورین کلانتری نوشهر قرار گرفته و به مدت چهل و هشت ساعت مجبور به تحمل تشنگی و گرسنگی شده است.

با اشاره به اجرای حکم تبعید این زندانی یارسان که بیش از دو ماه پیش به وی ابلاغ شده است. این حکم چهارشنبه چهاردهم مهر به مرحله اجرا در آمد و خانم کاووسی تا تاریخ هیفدهم مهر ماه در بازداشتگاه زنان اداره آگاهی کرج در «غیر انسانی‌ترین شرایط تحت نظارت» نگهداری شده است.

بر اساس این گزارش، خانم کاووسی در اعتراض به رفتارهای توهین‌آمیز و تحقیر کلامی ماموران این بازداشتگاه از خوردن غذا خودداری کرده است.

مژگان کاووسی بارها به زندان‌های مختلف منتقل شده و به دلیل بازداشت وکیلش مصطفی نیلی، از حق داشتن وکیل محروم است.

نویسنده
رحیم الیاسی

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید