دادگاه انقلاب شیراز شش شهروند بهائی را مجموعا به ۱۹ سال و شش ماه محکوم کرد

شش شهروند بهائی، ساکن شیراز توسط دادگاه انقلاب این شهر مجموعا به ۱۹ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ شش شهروند بهائی، به نامهای صدیقه اقدسی، عالیه فروتن، سیامک هنرور، قاسم معصومی، سعید اتحاد و بهروز فرزندی، شهروندان بهائی ساکن شیراز، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر مجموعا به بیش از ۱۹ سال و شش ماه حبس محکوم شدند.

احکام صادره علیه این شهروندان بهائی، بر اساس اتهاماتی همچون، «فعالیت تبلیغی علیه نظام، عضویت در گروه های معاند نظام» صادر شده است.

بر اساس اتهامات وارده و ذکر آن در پروند شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز هریک ازرمتهمین را از بابت اتهامات «فعالیت تبلیغی علیه نظام به هفت ماه و ۱۶ روز حبس تعزیری و از بابت اتهام عضویت در گروه های معاند نظام» به ۳۱ ماه و ۱۶ روز حبس تعزیری محکوم کرده است.

دادگاه انقلاب شیراز احکام صادره علیه این شش متهم را در در تاریخ ۱۰ آبان ماه ۱۴۰۰، به این افراد ابلاغ کرده است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در حالی مدعی شد کسی برای مذهب بهاییت و یا اعتقاد نداشتن به خدا به زندان نمی‌رود که در حال حاضر بهاییان، نوکیشان مسیحی و کسانی که به دلیل اعتقاد شخصی مطلبی را بر خلاف اعتقادات اسلامی در فضای اجتماعی نوشته‌اند بازداشت و به حکم‌های سنگین محکوم شده‌اند.

علاوه بر اینکه بسیاری از بهاییان فقط به دلیل مذهب‌شان شغل خود را از دست داده‌‌اند، محروم از تحصیل شده‌اند، اموالشان مصادره شده و یا حتی کشته شدند. ادعاهای آقای ظریف خلاف آنچه در چهل سال اخیر صورت گرفته را نشان می‌دهد.

فعالان حقوق بهائیان معتقدند، شهروندان بهایی در ایران از آزادی‌های مرتبط با باورهای دینی محروم هستند و بسیاری از شهروندان بهایی صرفا به دلیل اعتقاد به آئین بهایی از سوی نیرو های امنیتی بازداشت و زندانی می‌شوند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید