آزادی مصطفی برومند زندانی سیاسی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد

مصطفی برومند، زندانی، محبوس در زندان وکیل آباد مشهد طی روزهای اخیر با پایان دوران محکومیت خود از زندان آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ مصطفی برومند، زندانی، محبوس در زندان وکیل آباد مشهد، که پیشتر توسط دادگاه انقلاب مشهد به شش سال و شش ماه حبس  ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود با پایان دوران محکومیت خود از زندان آزاد شد.

طبق احکام صادره که علیه آقای برومند صادر شده است، دادگاه تجدید نظر یک سال و شش ماه از دوران محکومیت او را به مدت پنج سال به حالت تعلیق درآورده است.

آزادی این زندانی سیاسی با ادغام پرونده‌ها و پایان دوران محکومیت او و پنج سال تعلیق صورت گرفته است.

آقای برومند در تاریخ  نهم دی‌ماه ۱۳۹۶ در جریان اعتراضات سراسری  توسط نیروهای امنیتی در مشهد بازداشت و به زندان وکیل‌آباد مشهد منتقل شد.

این شهروند معترض، پس از یک‌سال بلاتکلیفی، آذرماه ۱۳۹۷ در پرونده‌ای مشترک با «مرتضی پرهیزگار» و یک زندانی دیگر، در شعبه ۱۳۱ دادگاه کیفری مشهد به اتهام «اخلال در نظم از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی و تشویق دیگر هم‌پرونده‌ای‌ها به تمرد از مامور قانون» محاکمه شد و نهایتا به ۱ سال و نیم حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

یک منبع مطلع به در آن زمان به کمپین گفته بود: «مصطفی برومند در ۱۸ آذر سال ۹۷ در پرونده‌ای دیگر و در شعبه چهارم دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری به اتهام‌های “فعالیت تبلیغی علیه نظام”، “اجتماع و تبانی به‌قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی” و “آتش‌زن عمدی وسایل نظامی موتورسیکلت‌های پلیس به‌قصد مقابله با نظام” با حکم قاضی منصوری به ۵ سال حبس تعزیری محکوم‌شده بود».

در اعتراضات دی‌ماه، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. بنا بر گزارش منابع خبری طی این اعتراضات در سراسر ایران، دست‌کم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود دراین‌باره اذعان کرد: “اعتراضات دی‌ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید