احضار افشین حسین پناهی فعال مدنی کُرد به دادسرای عمومی و انقلاب سنندج + سند

افشین حسین پناهی، فعال مدنی کُرد به دادسرای عمومی و انقلاب سنندج احضار گردیده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ اتهام مطروحه علیه این فعال مدنی “تبلیغ به نفع گروها و سازمان های مخالف جمهوری اسلامی” می‌باشد.

یکی از اعضای خانواده افشین حسین پناهی در این مورد گفت که بعد از فوت پدرمان و ربودن جنازه و اعتراض اعضای خانواده و بخصوص افشین ، نهادهای امنیتی تهدید کرده بودند که علیه وی مجددا پرونده سازی خواهند کرد و ما بر این باوریم که احضار این بار افشین در این مورد می‌باشد.

این فعال مدنی که سابقه همکاری با نهادهای محیط زیستی را در کارنامه خود دارد، آبان ماه ۱۳۹۶ در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به اتهام «برگزاری مراسم نوروز و همکاری با یکی از احزاب کردی» به هشت سال و نیم زندان محکوم شد. که بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۶ سال از آن قابل اجرا بود.

آقای حسین پناهی در تاریخ ٧ اردیبهشت ۱۳۹۹، افشین حسین‌پناهی، فعال مدنی و محیط زیست محبوس در زندان مرکزی سنندج پس از سپری نمودن نزدیک بە سە سال حبس مشمول عفو مشروط شدە و از زندان این شهر آزاد شد.

‎افشین حسین‌پناهی، پیش‌تر در تاریخ ۵ تیرماه ۹۶، سه روز پس از بازداشت رامین حسین پناهی، در منزل شخصی خود از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بود.

این شهروند در سال ۹۰ طی پیگیری پرونده مرگ مشکوک برادرش”اشرف حسین پناهی” به اتهام ” تبلیغ علیه نظام” به یک سال محکوم و با پایان یافتن دوران محکومیتش از زندان آزاد شده بود.

رامین حسین‌پناهى از فعالان کرد و برادر کوچکتر افشین حسین‌پناهی و فعال سیاسی، ۲۴ ساله متولد روستای قروچای شهرستان دهگلان بود که سحرگاه روز شنبه ۱۷ شهریور ۹۷ به همراه زانیار و لقمان مرادی دو زندانی سیاسی دیگر در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید