وضعیت نامساعد جسمی عباس واحدیان شاهرودی /  تداوم بازداشت و نگهداری وی در بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد

عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده، معلم و فعال مدنی، علیرغم اینکه در شرایط جسمی خوبی نیست اما همچنان در یکی از  بازداشتگاه‌های وزارت اطلاعات در مشهد تحت بازجویی است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده، معلم و فعال مدنی، همچنان در بازداشتگاه، زیر شکنجه و تحت بازجویی است، به گفته نزدیکان وی وضعیت جسمانی وی نامساعد است.

بر اساس این گزارش، آقای واحدیان شاهرودی، از عفونت شدید در ناحیه لثه و دندان‌ها، بدون رسیدگی پزشکی در بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد رنج می‌برد.

آقای واحدیان شاهرودی، در ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۰، توسط شعبه چهارم دادگاه انقلاب مشهد به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

هنگامه واحدیان، فرزند این فعال مدنی با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود ضمن ابراز نگرانی از وضعیت جسمی پدرش گفته است “‏در آخرین ملاقات در دو هفته گذشته به دلیل عفونت شدید لثه تمام دنداهایش لق بود و درد شدیدی داشت و احتیاج به مداوا و پزشک، تا به مشکلات بیشتری مبتلا نشود اما تا الان هیچ رسیدگی ای صورت نگرفته است.”

او پیشتردر روز ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ در پی یورش مأموران امنیتی به منزلش در مشهد بازداشت شد و به مکان نامعلومی منتقل گردید. شهلا جهان‌بین، همسر او نیز در همان روز بازداشت شد.

تهدید خانواده دختر آقای واحدیان شاهرودی، هنگامه، به صدای آمریکا گفت:« که مأموران به خواهر خردسال و ۹ ساله‌اش گفتند که پدرت را می‌کشیم و برادر ۲۰ ساله‌اش را به بازداشت تهدید کردند. وی پیش‌تر نیز در ۱۹ مهر ۱۳۹۷ و همچنین شش سال پیش از این، به اتهاماتی سیاسی، بازداشت شده‌بود.

واحدیان شاهرودی به حکم دادگاه انقلاب مشهد، «به اتهام توهین به خمینی و خامنه‌ای، براندازی حکومت جمهوری اسلامی، تبلیغ علیه نظام، مصاحبه با رسانه‌های معاند نظام، تشویش اذهان عمومی، تشکیل گروه تلگرامی به قصد نشر اکاذیب و برهم زدن امنیت ملی، اجتماع و ارتباط با گروه‌های معاند نظام»، به حبس طولانی، محکوم شد. ۴۵ روز از محکومیت وی، در سلول انفرادی سپری شد.

عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده، معلم و فعال مدنی چهارشنبه ۱۰ شهریور ماه توسط ماموران اداره اطلاعات در رضوانشهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

همزمان منزل دختر آقای واحدیان در مشهد توسط نیروهای امنیتی مورد بازرسی قرار گرفت و برخی از وسایل شخصی آنها از جمله مدارک و لوازم الکترونیک ضبط شد.
نویسنده
رحیم الیاسی

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید