انتقال میلاد ارسنجانی از بازداشتگاه ۲۰۹ اوین به زندان تهران بزرگ

میلاد ارسنجانی، زندانی سیاسی سابق با اتمام دوران بازجویی خود از بازداشتگاه ۲۰۹ به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ میلاد ارسنجانی، زندانی سیاسی سابق، روز دوشنبه ۸ آذرماه ۱۴۰۰،  از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

میلاد ارسنجانی، در تاریخ ۱۲ آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۴ آبان‌ماه از بند ۲۰۹ زندان اوین به زندان تهران بزرگ و روز شنبه ۶ آذر مجددا به این بازداشتگاه امنیتی منتقل شده بود.

به گفته یک منبع مطلع، خانواده این شهروند در زمان بازداشت برای عدم اطلاع‌رسانی در خصوص دستگیری فرزندشان تحت فشار نهادهای امنیتی قرار گرفته‌اند.

این شهروند در زمان بازداشت به “تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری” متهم شده است.

میلاد ارسنجانی که پس از اعتراضات سراسری آبان ماه سال ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در شهرستان شهریار بازداشت و با پایان مراحل بازجویی به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود، بر اساس حکمی که توسط دادگاه انقلاب شهریار صادر شده، برای اتهام «اجتماع و تبانی» به ۵ سال حبس و از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال و در مجموع به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

وی به صدور این حکم اعتراض کرده و در صورت قطعی شدن این حکم در دادگاه تجدیدنظر، از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری برای اتهام «اجتماع و تبانی» در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

پیشتر کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی در تاریخ جمعه یازده بهمن ۱۳۹۸ در گزارشی ضمن احراز هویت ده‌ها تن از شهروندان بازداشت شده در اعتراضات سراسری آبان ماه سال گذشته از میلاد ارسنجانی نام برده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید