تایید حکم بدوی امیر ستاری در دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی

امیر ستاری

حکم بدوی امیر ستاری فعال مدنی آذربایجانی ساکن تبریز توسط شعبه دوم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی عینا تایید شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، طی روزهای اخیر حکم بدوی امیر ستاری، توسط دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی عینا تایید شد.

بر اساس این گزارش، رای صادره در شعبه دوم دادگاه تجدیدنظر با استناد به بند الف مواد ۴۳۴ و ۴۵۵ قانون آئین دادرسی کیفری، ضمن رد اعتراض تجدید نظرخواه، رأی دادگاه بدوی مبنی بر ۹۱ روز زندان که نصف این مدت به صورت تعزیری و نصف دیگر به صورت تعلیق با احتساب ایام بازداشت قبلی، قابل اجرا خواهد بود و نیز چهل میلیون ریال جریمه در حق صندوق دولت، از بابت اتهام وارده مبنی بر تحریک و دعوت مردم به اعمال خشونت‌آمیز از طریق سامانه مخابراتی در فضای مجازی، عینأ تأیید کرد.

امیر ستاری ۳۱ تیر ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ۲۰ مرداد با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان مرکزی این منتقل و در ۲۴ مرداد با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکری تبریز آزاد گردید.

لازم به ذکر است ۲ مرداد، همزمان با برگزاری اعتراضات خیابانی در شهر تبریز در حمایت از خواست های ملت عرب الاحواز و تبعیضهای سیستماتیک موجود علیه ملت آذربایجان، جو سنگین امنیتی در شهرهای مختلف آذربایجان و دستگیریهای متعدد در برخی شهرها علی الخصوص در شهر تبریز مخابره شده بود.

بنا به اظهارات برخی از بازداشت شدگان تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰ ،تعداد افراد بازداشتی تنها در شهر تبریز بیش از ۱۵۰ تن بوده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید