اجرای حکم اعدام یک زندانی به اتهام مواد مخدر در زندان سبزوار

اعدام

احمد نهتانی، اهل روستای خیرآباد از توابع شهرستان درمیان استان خراسان جنوبی، به اتهام مواد مخدر در زندان سبزوار اعدام شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، بامداد روز دوشنبه ۶ دی ماه 1400، حکم یک زندانی به نام احمد نهتانی،  که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان سبزوار به اجرا درآمد.

بر اساس این گزارش، وی حدود سه سال قبل در سبزوار بازداشت شده و تاکنون در زندان این شهر به سر می‌برد.

گفته می شود، درحالیکه خانواده وی دو هفته قبل جهت ملاقات این زندانی به زندان مراجعه کرده بودند مسئولان زندان در خصوص اجرای حکم آن ها را مطلع نکردند.

این زندانی روز گذشته طی یک تماس تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به قرنطینه زندان خبر داده بود و خانواده وی موفق به ملاقات فرزندشان نشدند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانی از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

لازم به ذکر است، از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون ۱۲۱ زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند در ایران اعدام شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های جمع‌آوری شده از سوی سازمان حقوق بشر ایران، در سال ۲۰۲۰ تعداد ۲۵ نفر با اتهامات مربوط به مواد مخدر اعدام شده بودند.

پیشتر سازمان حقوق بشر ایران درطی گزارشی، نگرانی شدید خود را نسبت به افزایش چشمگیر آمار اعدام‌های مربوط به مواد مخدر ابراز کرده و نسبت به ادامه این روند هشدار داده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید