اعتصاب غذای توریست فرانسوی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد

بنجامین بریر

بنجامین بریر، توریست فرانسوی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد در پی محرویت از حق تماس دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، طی روزهای اخیر بنجامین بریر، توریست فرانسوی در زندان وکیل آباد مشهد دست به اعتصاب غذا زد. اعتصاب غذای آقای بریر در اعتراض به محرومیت از حق تماس تلفنی و ارتباط با خانواده در شب کریسمس صورت گرفته است.

براساس این گزارش، بنجامین بریر اوایل خردادماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و کماکان در زندان وکیل آباد مشهد به سر می برد.

سعید دهقان، وکیل دادگستری در صفحه شخصی خود، با اشاره به اعتصاب غذای آقای بریر نوشت: دادگاه انقلاب مشهد برای رسیدگی به اتهامات سیاسی ‎بنجامین بریر که اکنون ۵۷۰ روز در بازداشت است، منتظر چیست!؟

این وکیل دادگستری پیشتر طی یادداشتی در صفحه شخصی خود از صدور قرار مجرمیت این توریست فرانسوی از بابت اتهامات جاسوسی و تبلیغ علیه نظام و قرار منع تعقیب در خصوص دو اتهام دیگر او تحت عناوین افساد فی‌ الارض و شرب‌ خمر، خبر داده بود.

جلسه آخرین دفاع نجامین بریر اسفندماه سال گذشته در این شعبه برگزار شده بود. به گفته سعید دهقان، وکیل دادگستری، دلیل اتهام جاسوسی، عکسبرداری از مناطق ممنوعه و دلیل اتهام تبلیغ علیه نظام، طرح این سوال در شبکه های اجتماعی که “چرا حجاب در جمهوری اسلامی اجباری ولی در سایر کشورهای اسلامی اختیاری است؟”، عنوان شده است.

این شهروند فرانسوی اوایل خردادماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و هم اکنون در زندان وکیل آباد مشهد به سر می برد.

سعید دهقان وکیل دادگستری پیشتر در این خصوص هرانا گفته بود: “با وجود ابهامات و تناقضات در اتهامات او، تاکنون اجازه دسترسی به پرونده وی داده نشده و در کنار نگرانی خانواده از وضعیت او در زندان وکیل آباد مشهد عدم دسترسی به پرونده توسط وکلا یک فاجعه است.»

پیشتر در تاریخ ۱ اسفندماه ۹۹، روزنامه فرانسوی فیگارو از بازداشت یک شهروند دو تابعیتی ایرانی-فرانسوی و یک شهروند آلمانی در ایران خبر داده و افزوده بود که شهروند تبعه کشور فرانسه هنگام استفاده از یک پهپاد کوچک در بیابان‌های ایران بازداشت شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید