انتقال اجباری همراه با ضرب و شتم زندانیان سیاسی زندان ارومیه به بند جدید

زندان ارومیه

نیروهای گارد ویژه زندان ارومیه زندانیان محبوس در بند سیاسی این زندان، را همراه با ضرب و شتم به بند جدید امنیتی منتقل کردند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صبح روز دوشنبه ۲۰ دی ماه 1400، نیروهای گارد ویژه زندان ارومیه زندانیان محبوس در بند سیاسی این زندان را همراه با ضرب و شتم و تخریب اموال برخی از این زندانیان به بند جدید منتقل کردند.

انتقال این زندانیان حوالی ساعت ۷ صبح با خشونت همراه بوده و نیروهای گارد ویژه زندانیانی که در مقابل انتقال مقاومت کردند را مورد ضرب و شتم قرار داده و اموال شخصی آن ها را تخریب کردند. این زندانیان پس از انتقال به بند جدید که دارای شرایط بسیار امنیتی و فاقد امکانات است از تماس تلفنی با خانواده خود محروم بوده اند.

ساکنین این بند از روز یکشنبه ۲۱ آذرماه در اعتراض به دستور رئیس زندان مبنی بر انتقال ساکنین این بند به بند جدید بدون امکانات و فضای کافی اعتصاب غذا کرده‌ بودند.

این زندانیان روز یکشنبه ۲۸ آذرماه، با انتشار یادداشتی مشترک اعلام کرده‌ بودند که تا زمان اعلام رسمی مسئولان زندان مبنی بر لغو انتقال به بند جدید به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

روز چهارشنبه ۱ دی ماه، بیست تن از این زندانیان، در اعتراض به بی توجهی مسئولان نسبت به خواسته آنان در مقابل افسر نگهبانی دست به تحصن زده و ساعاتی بعد به دنبال وعده افسرنگهبانی مبنی بر مراجعه مدیریت زندان به بند سیاسی، به بند بازگشتند.

نهایتا این زندانیان در تاریخ ۲۱ آذرماه در پی وعده مساعد رئیس زندان ارومیه مبنی بر جبران کمبودهای این بند و عدم انتقال این زندانیان به بند جدید تا زمان رفع کمبودها به اعتصاب غذای خود پایان داده بودند.

اسامی زندانیان منتقل شده به بند جدید امنتی، سیروان حسینی اصل، سامان حسینی اصل، محی‌الدین تازه وارد، داوود جباری، سیروان امینی، امین دل‌نشین، یاسر شراف‌الدین، خالد فریدونی، ارسلان خودکام، حسین عثمانی، محی‌الدین ملاابراهیمی، دارا رشیدی، کیوان رشوزاده، کامران قاسمی، کامل سیدان مسکن، انور چالشی، محمد سعیدی، توفیق عبداللهی، محمد حسین‌پور، خسرو زرستان، سید آرام امین الاسلام، فرشاد فتاحی، حامد علی‌محمد مشکوه، مختار ابراهیمی، رحمت دریابنده، سیاوش جوان، محسن محالی، طاهر حسین‌زاده، بهزاد طلایی، هیمن چاوشین، بهروز براخاص، هوشنگ چمن برا، هدایت سلیمان‌زاده، نایب عسکری، علی محمدی مقدم، عبدالعزیز گل محمدی، حامد قره اغلانی، سردار اوزمشه، محمد بیردال، اسعد (ساکار) عینی، محمد هوشنگی، محمدفاتح (سامان) سامانی، فیروز موسالو، شاکر بهروزی دیزج، کیهان مکرم، حاتم اوزدمیر و مهدی صانع فرشی، اعلام شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید