حمید حاج جعفر کاشانی و محمود علی نقی از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شدند

حمید حاج جعفر کاشانی

حمید حاج جعفر کاشانی و محمود علی نقی، زندانیان سیاسی محبوس در اوین به همراه چهار زندانی دیگر اعتراض به قصور آشکار مسئولان زندان، به زندان تهران بزرگ، منتقل شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز شنبه ۲۵ دی‌ماه ۱۴۰۰، محمود علی نقی و حمید حاج جعفر کاشانی به بهانه انتقال به بیمارستان از زندان اوین خارج و به زندان تهران بزرگ منتقل شدند.

بر اساس این گزارش، این زندانیان سیاسی به همراه چهار زندانی دیگر در زندان اوین در اعتراض به قصور آشکار مسئولان زندان، قوه قضاییه و سازمان زندان ها در مرگ بکتاش آبتین و همچنین به دلیل عدم رسیدگی به مطالباتشان از روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه، دست به اعتصاب زده بودند.

این دو زندانی سیاسی به همراه ۴ زندانی سیاسی دیگر در اعتراض به قصور آشکار مسئولان زندان، قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها در مرگ بکتاش آبتین و همچنین به دلیل عدم رسیدگی به مطالباتشان از روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه، دست به اعتصاب زده بودند.

لازم به ذکر است که بکتاش آبتین که در حال تحمل دوران محکومیت خود در زندان اوین بود، روز دوشنبه ۱۵ آذرماه، به دلیل حال نامناسب جسمی و بروز علائم کرونا پس از چند روز نگهداری در بهداری زندان، به بیمارستان طالقانی تهران منتقل و چند روز بعد به دنبال تایید ابتلا به کرونا به بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد. نهایتا عصر روز دوشنبه ۲۲ آذرماه، خانواده و وکیل آقای آبتین پس از روزها تلاش موفق به گرفتن مرخصی استعلاجی جهت انتقال او به بیمارستانی دیگر شدند. این عضو کانون نویسندگان ایران نهایتا روز شنبه ۱۸ دیماه در بستر بیماری درگذشت.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید