دادگاه انقلاب تهران؛ امیر عباس آزرم‌ وند، روزنامه نگار و فعال کارگری، را به چهار سال و سه ماه حبس و مجازاتهای تکمیلی محکوم کرد

امیرعباس آزرم وند

امیرعباس آزرم وند، روزنامه‌نگار و فعال کارگری، توسط دادگاه انقلاب تهران به چهار سال و سه ماه حبس تعزیری  و مجازاتهای تکمیلی محکوم کرد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، طی روزهای اخیر طی دریافت ابلاغیه‌ای امیرعباس آزرم وند، روزنامه‌نگار و فعال کارگری، توسط دادگاه انقلاب تهران به چهار سال،  سه ماه حبس تعزیری  و مجازاتهای تکمیلی محکوم شد.

بر اساس این گزارش، در مجازات تکمیلی به ممنوعیت خروج از کشور و منع عضویت در گروه‌های سیاسی و اجتماعی به مدت دو سال اشاره شده است.

دادگاه رسیدگی به اتهامات این فعال کارگری، روز شنبه ۱۸ دی‌ماه برگزار شده بود.

امیرعباس آزرم وند، روزنامه‌نگار و فعال کارگری صبح روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و روز پنجشنبه ۱ مهرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

در پی مراجعه خانواده این شهروند طی دوران بازداشت، به آنها گفته شده بود که قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی صادر شده است.

پس از مراجعه مجدد خانواده به منظور درخواست کاهش مبلغ وثیقه به دلیل عدم توانایی مالی به آنها گفته شده بود که وی تحت بازجویی است و فعلا هیچ وثیقه‌ای پذیرفته نمی‌شود.

آقای آزروم وند پیشتر نیز سابقه بازداشت به دلیل فعالیت‌های خود را داشته است. وی در آذرماه ۹۷ و دیماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی به صورت کوتاه مدت بازداشت شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید