گزارشی از آخرین وضعیت کیوان صمیمی و جابه جایی وی به مکانی نامعلوم

کیوان صمیمی

کیوان صمیمی سردبیر نشریه ایران فردا، که به ندامتگاه کرج منتقل شده بود مجددا به زندان اوین بازگردانده شد. و روز گذشته به مکانی نامعلوم منتقل شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، کیوان صمیمی سردبیر نشریه ایران فردا، روز دوشنبه ۶ بهمن‌ماه، از ندامتگاه مرکزی کرج خارج و مجددا به زندان اوین بازگردانده شد. و روز چهارشنبه از زندان اوین مجددا به مکانی نامعلوم منتقل شده است.

بر اساس این گزارش،  آقای صمیمی چندی پیش از زندان اوین خارج شده و پس از چند روز نگهداری در بازداشتگاه یکی از کلانتریهای کرج به ندامتگاه مرکزی این شهر منتقل، و سپس به زندان اوین منتقل و پس از دو روز نگهداری مجددا به مکان نامعلومی منتقل شده است.

مصطفی نیلی در صفحه شخصی خود طی یادداشتی در این خصوص نوشت: «آقای کیوان صمیمی دیروز صبح از زندان اوین تماس گرفت و اعلام کرد که دلیل بازگشت ایشان به اوین مخالفت دادیار اجرای احکام کرج با نگهداری وی در ندامتگاه مرکزی کرج بوده است. اما اجرای احکام دادسرای مقدس به استناد رای خلاف قانون شعبه ۵۴ اصرار بر تبعید ایشان به کرج دارد.بعد از این تماس آقای کیوان صمیمی را برای بررسی وضعیت پزشکی و امکان تحمل کیفر به پزشکی قانونی برده و دوباره به اوین برمی‌گردانند. سپس دیروز عصر ایشان را از اوین خارج کرده و بعد از آن تاکنون تماسی با خانواده و وکلا نداشته‌اند. با توجه به شروع پیک ششم کرونا، شرایط سنی موکل، بیماری‌های زمینه‌ای ایشان و عدم تماس از دیروز ظهر نگرانی در مورد سلامت ایشان بسیار زیاد است.»

کیوان صمیمی که از تاریخ ۱۷ آذرماه ۹۹ دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کرد. اواخر هفته گذشته از زندان اوین به بازداشتگاه یکی از کلانتری‌های شهر کرج منتقل شد. پیشتر مصطفی نیلی در خصوص نحوه انتقال آقای صمیمی گفته بود: «موکلم حتی موفق نشده که هیچ یک از وسائل خود از جمله داروهایش را با خود ببرد که این موضوع با توجه به سن و سال او و همچنین نظر به بحث بیماری‌هایی که به آن مبتلاست، بسیار خطرناک خواهد بود.»
کیوان صمیمی از تاریخ ۱۷ آذرماه ۹۹ دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند.

روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

نیروهای امنیتی به همراه کیوان صمیمی، در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۹۸ به محل نشریه ایران فردا رفته و ضمن تفتیش محل بسیاری از اسناد و مدارک موجود از جمله هاردهای کامپیوتر را با خود برده بودند.

آقای صمیمی نهایتا روز دوشنبه ۲۷ خردادماه ۹۸، با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

آقای صمیمی در تاریخ ۱ اردیبهشت ۹۹ به صورت غیابی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی” به شش سال حبس تعزیری محکوم شد. پس از صدور حکم و بعد از وارد شناخته شدن اعتراض آقای صمیمی به نحوه دادرسی، دادگاه مجددا وقت رسیدگی تعیین کرد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید