درخواست از نهادهای بین المللی کارگری برای ثبت و پیگیری شکایت رانندگان اخراجی سندیکا

«سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه» در خصوص اخراج غیر قانونی تعدادی از رانندگان سندیکا به نهادهای بین المللی کارگری نامه ای را منتشر کرده است.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، تارنمای «سندیکای کارگران شرکت واحد» طی گزارشی نوشته ” به: «کنفدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری»، «فدراسیون بین المللی کارگران حمل و نقل»، «کلکتیو سندیکاهای کارگری فرانسه»، «سندیکای حمل و نقل لندن»، «سازمان سراسری سندیکاهای کارگری سوئد»، «سندیکای کارگری حمل و نقل سوئد» و دیگر تشکلات کارگری مربوط و زیرمجموعه”
از: «سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه»
 
موضوع: اخراج غیر قانونی آقایان «رضا شهابی»، «حسن سعیدی»، «وحید فریدونی»، «ناصر محرم زاده» ، «حسین کریمی سبزوار» و خانم «فرحناز شیری» رانندگان عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران
 
با سلام و سپاس از همکاری و پشتیبانی های کارگری شما
از آنجا که دولت ایران عضو سازمان بین المللی کار بوده و موظف به رعایت حقوق و آزادی های کارگری می باشد، از شما درخواست می شود نسبت به پی گیری بازگشت به کار و ثبت شکایت این کارگران اخراجی اقدامات لازم را درسازمان جهانی کار انجام دهید.
لازم به یاد آوری است کارگران اخراجی نامبرده از طریق پرونده سازی های غیر قانونی مراکز ضد سندیکایی نظیر شوراهای اسلامی کار و مراکز امنیتی از طریق ادارات تابعه وزارت کار اخراج شده و از دریافت هر گونه حقوق و مزایا و بیمه محروم می باشند. پی گیریهای این کارگران اخراجی در ادارات وزارت کار تاکنون به نتیجه ای مطلوب نرسیده است. سندیکای واحد کماکان پیگیر حقوق این اعضای خود و دیگر کارگران شرکت واحد می باشد؛ در عین حال، همبستگی شما و دفاع از حقوق این کارگران اخراجی در سازمان جهانی کارمی تواند دارای تاثیرات مثبت و اثر بخش باشد. لذا در صورت امکان شما برای پیگیری موارد فوق، لطفا ما را مطلع سازید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.
با سپاس مجدد از همکاری و تلاش شما در دفاع ار کارگران ایران
«سندیکای کارگران شرکت واحد»_kampain.info
هشتم شهریور۹۴

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید