دادگاه انقلاب تهران؛ عسل محمدی به یک سال و هشت ماه حبس و مجازاتهای تکمیلی محکوم شد

عسل محمدی

عسل محمدی، فعال کارگری، از سوی دادگاه انقلاب تهران به یک سال و هشت ماه حبس و مجازاتهای تکمیلی محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، عسل محمدی، فعال کارگری توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به یک سال و هشت ماه حبس و دو سال محرومیت از عضویت در دسته جات سیاسی و اجتماعی محکوم شد.

بر اساس این گزارش، شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، خانم محمدی را به اتهاماتی همچون «تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» به یک سال و هشت ماه حبس و دو سال محرومیت از عضویت در دسته جات سیاسی و اجتماعی محکوم کرده است.

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، ۱ سال زندان برای خانم محمدی قابل اجرا خواهد بود.

ایمان سلیمانی وکیل مدافع عسل محمدی گفت: “ایشان در دوران بازداشت به وکیل دسترسی نداشتند. در مرحله دادسرا هم که من از ایشان اعلام وکالت کردم اجازه حضور و مطالعه پرونده را برای دفاع از وی بنا به استناد تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری ندادند و ایشان در شرایط بسیار نامناسبی از لحاظ روحی و روانی و همچنین برخلاف نص صریح قانون که حضور وکیل به همراه متهم در تحقیقات مقدماتی را ضروری دانسته مورد بازجویی قرار گرفت.”

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات عسل محمدی در تاریخ ۴ بهمن‌ماه در این شعبه برگزار شده بود. در جریان این جلسه که در خصوص اتهامات وی با مصادیقی از جمله شرکت در کمپین «شکنجه‌ی سفید» و عضویت در محافل مارکسیستی” برگزار شد، قاضی به دلیل نبود مستندات کافی و در نظر گرفتن دفاعیات، پرونده خانم محمدی را به بازپرسی ارجاع داد.

در تاریخ ۳۰ آذرماه آخرین جلسه بازپرسی عسل محمدی در شعبه دوم دادسرای اوین برگزار شد. در جریان این جلسه بازپرس پرونده به وکیل خانم محمدی اجازه دفاع نداده بود.

عسل محمدی به همراه هیراد پیربداقی در تاریخ ۱۵ آبان‌ماه با ضرب و شتم بازداشت شده و منزل آنان مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفت.

در تاریخ ۲۰ آبان‌ماه عسل محمدی به یکی از سلول‌های عمومی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل و نهایتا در تاریخ ۱ آذرماه با تودیع قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد.

هیراد پیربداقی و عسل محمدی در تاریخ ۱۴ آبان‌ماه به همراه ۸ تن از فعالین مدنی دیگر با حضور در دفتر قضایی نسبت به نگهداری متهمان در سلول‌های انفرادی اعلام شکایت کردند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید