عدم تمدید مرخصی مصطفی تاجزاده و بازگشت وی به زندان

سید مصطفی تاجزاده، زندانی سیاسی محبوس در قرنطینه سپاه، در زندان اوین، با تمدید نشدن مرخصی، به زندان بازگشت.

« مصطفی تاجزاده»، معاون وزیر کشور دولت اصلاحات که از خرداد ماه سال ۸۸ بازداشت شده و دوران حبس خود را به جای بند عمومی در قرنطینه اوین می گذراند ودر ۲۴ مردادماه به مرخصی اعزام شده بود، عصر روز جاری دوشنبه, ۹ شهریورماه پس از اعلام دادستانی برای عدم تمدید مرخصی به زندان اوین بازگشت.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از تارنمای «کلمه»، مطابق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی وی دوران حبس خود را به پایان رسانده و باید آزاد شود. اما به نظر می رسد این قانون هنوز در مورد این زندانی سیاسی اعمال نشده است.
این عضو ارشد «سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی» و «جبهه مشارکت ایران» علیرغم آنکه طی سالهای گذشته از بیماری های متعددی از جمله آرتروز گردن، مشکلاتی در ناحیه کمر و همچنین بیماری چشم رنج برده است، اما در اعتراض به آنکه دوران محکومیت خود را به صورت انفرادی در بند متادون زندان اوین می گذراند، چهار سال گذشته را روزه دار بوده است.
«تاجزاده»، معاون سیاسی وزارت کشور دولت «سیدمحمد خاتمی» بود که در ۲۳ خرداد سال ۸۸ بازداشت و سپس در دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس محکوم شد.
او در دوران حبس خود به دلیل نوشته های انتقادی اش از داخل زندان و همچنین شکایت از سردار «مشفق» از طراحان کودتای انتخاباتی سال ۸۸ به یک سال حبس دیگر محکوم شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید