رضا ملازاده زندانی سیاسی، پس از تحمل ۱۰ سال و شش ماه حبس از زندان برازجان آزاد شد

رضا ملازاده

رضا ملازاده، زندانی سیاسی، محبوس در زندان برازجان که در حال سپری نمودن دوران محکومیت 16 ساله خود بود با موافقت کمیسیون عفو بخشش پس از 10 سال و شش ماه حبس آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز یکشنبه ۲۴ بهمن ماه 1400،  رضا ملازاده، زندانی سیاسی کُرد پس از تحمل ۱۰ سال و شش ماه حبس از زندان برزاجان استان بوشهر آزاد شد.

بر اساس این گزارش، آقای ملازاده،  در این مدت از حق مرخصی و آزادی مشروط محروم بود .این زندانی سیاسی در حالی که محکومیت ۱۶ ساله خود را در زندان برازجان سپری می‌کرد با موافقت کمیسیون عفو و بخشودگی قوه قضاییه پس از ۱۰ سال و ۶ ماه حبس آزاد شد.

رضا ملازاده، اهل روستای آشناک از توابع شهرستان سلماس استان آذربایجان غربی در اواخر تابستان ۱۳۹۰ در نزدیکی شهر پاوه استان کرمانشاه توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شد.

او پس از بازداشت به یک بازداشتگاه امنیتی در کرمانشاه منتقل و پس از چند روز به یک بازداشتگاه دیگر امنیتی در تهران منتقل شد.

این زندانی سیاسی به مدت یک سال از حق تماس و ملاقات با خانواده محروم شد و در سال ۱۳۹۱ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام “محاربه” از طریق عضویت در حزب حیات آزاد کردستان پژاک، به اعدام محکوم شد.

این حکم پس از اعتراض در دیوان عالی کشور به ۱۵ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان برازجان کاهش پیدا کرد.

وی همچنین در یک پرونده دیگر به اتهام «خروج غیر‌قانونی از کشور» به یک سال حبس تعزیری شد. این زندانی سیاسی پس از قطعی شدن حکم از زندان اوین تهران به زندان برازجان تبعید شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید