رضا واثقی فعال مدنی آذربایجانی از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شد

رضا واثقی

رضا واثقی فعال مدنی آذربایجانی، به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد. این زندانی یک روز بعد از برادرش علی از زندان این شهر به مرخصی اعزام شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، رضا واثقی فعال ملی مدنی آذربایجانی شامگاه روز ۲۵ بهمن ۱۴۰۰، از زندان اردبیل با تودیع قرار وثیقه تا روز ششم اسفند به مرخصی اعزام شد.

بر اساس این گزارش، علی واثقی برادر این فعال آذربایجانی نیز  شامگاه ۲۴ بهمن  ماه سال جاری با تودیع قرار وثیقه از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شده بود.

طی روزهای اخیر با اعزام عباس لسانی، علی و رضا واثقی به مرخصی تمام فعالین مدنی آذربایجانی محبوس در زندان اردبیل به مرخصی اعزام شده اند.

رضا واثقی همراه با بردارش علی واثقی آبان ماه سال ۹۹ توسط ضابطین قضایی بازداشت و جهت سپری نمودن محکومیت دو ساله خویش به اتهامات “مشارکت در تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی کشور از طریق چاپ شبنامه و فعالیت تبلیغی علیه نظام” به زندان مرکزی اردبیل منتقل شدند.

برادران واثقی ۲۱ خرداد امسال در محل کارشان، بدون رویت حکم همراه با ضرب و شتم بازداشت شده بودند و ۲۷ خرداد با تودیع قرار وثیقه ۱۱۰ میلیون تومانی برای هر کدام، بطور موقت آزاد گردیدند. پس از آزادی آقایان واثقی، عکس‌هایی از آنها در فضای مجازی منتشر شدکه نشانگر آثار ضرب و شتم بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید