انتقال یک سرباز وظیفه بازداشتی از زندان اشنویه به مکانی نامعلوم

محمدصدیق عزیزی

محمدصدیق عزیزی، سرباز که در حین انجام وظیفه در یکی از پادگانهای ارتش در تهران توسط حفاظت ارتش بازداشت شده بود، و سپس به بازداشتگاهی در اشنویه و نهایتا به زندان منتقل شده بود به مکانی نامعلوم منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۰، محمدصدیق عزیزی فرزند لقمان بازداشتی در زندان اشنویه به مکانی نامعلوم منتقل شد.

بر اساس این گزارش، این شهروند که در یکی از پادگان‌های ارتش در تهران سرباز است، روز چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۰، توسط ماموران حفاظت اطلاعات ارتش در تهران بازداشت و سپس به یکی از بازداشتگاههای امنیتی در اشنویه منتقل شد. بعد از چند روز هم به زندان اشنویه منتقل شد.

گفته می‌شود طی روزهای گذشته چند بار از زندان اشنویه به یکی از بازداشتگاههای امنیتی در این شهر منتقل شده و مجددا به زندان بازگردانده می‌شد.

تا لحظه‌ی تنظیم این گزارش، علیرغم پیگیری خانواده‌ی عزیزی، از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه او اطلاعی در دسترس نیست.

پدر این شهروند، لقمان عزیزی در تاریخ ۳۱ خردادماه امسال، توسط نیروهای امنیتی در اشنویه بازداشت و چند روز بعد به یکی از بازداشتگاههای امنیتی سپاه پاسداران در ارومیه منتقل شد. وی اواخر تیرماه امسال، از یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه به زندان اشنویه منتقل و سپس با تودیع قرار وثیقه از زندان این شهر آزاد شد.

لقمان عزیزی پیش از این نیز سابقه‌ی بازداشت و محکومیت داشته است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید