دادگاه انقلاب تهران؛ برگزاری پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات حبیب اسیود

حبیب اسیود

پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حبیب کعبی (حبیب اسیود) فعال سیاسی، در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز یکشنبه هشتم  اسفندماه 1400، پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حبیب کعبی (حبیب اسیود) فعال سیاسی، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، حبیب اسیود در آبان ماه سال گذشته در شرایط و روند مبهمی از خارج از ایران به تهران منتقل شد.

امین وزیری، معاون دادستان بخش‌های دیگری از کیفرخواست آقای کعبی را اعلام کرده و با پایان قرائت کیفرخواست در دادگاه، ادامه رسیدگی به پرونده و اخذ دفاعیات وی در خصوص اتهامات مطروحه به جلسه دیگری موکول شد.

روز دوشنبه ۲۵ بهمن‌ ۱۴۰۰، چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این فعال سیاسی، در همین شعبه، برگزار شده بود.

پیشتر و در جریان برگزاری جلسه دوم دادگاه رسیدگی به اتهامات حبیب اسیود، امین وزیری، نماینده دادستان او را به ” افساد فی‌الارض از طریق تشکیل، اداره و سرکردگی یکی از گروه‌های مخالف نظام”، “بمب‌گذاری در اماکن دولتی و خصوصی” ، ” طراحی و اجرای عملیات تروریستی” و “تخریب اموال عمومی ” متهم کرد.

پیش از این مرکز رسانه قوه قضاییه از صدور و ابلاغ کیفرخواست این فعال سیاسی، در دادگاه انقلاب خبر داده بود.

جلسه اول، دوم و سوم دادگاه رسیدگی به اتهامات حبیب کعبی به ترتیب در تاریخ ۲۸ دی‌ماه، ۶ بهمن‌ماه و ۱۳ بهمن‌ماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

حبیب کعبی، در آبان ماه ۱۴۰۰ به شکل و روند مبهمی از ترکیه به تهران منتقل شده است.

پس از بازداشت وی، خبرگزاری صدا سیما با انتشار گزارشی این شهروند را “از عناصر سرکرده گروهک حرکته النضال (جدایی طلبان اهواز)” خواند و مدعی شد که این گروه مخالف نظام در حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در ۳۱ شهریور ماه سال ۹۷ دست داشته است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید