یک زندانی به اتهام «قتل عمد» در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد

وحید موسوی

حکم اعدام  یک زندانی به نام وحید موسوی که با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود، در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صبح روز چهارشنبه ۱۱ اسفند ماه 1400، حکم اعدام یک مرد به نام وحید موسوی، که پیشتر به اتهام قتل عمد به قصاص نفس اعدام محکوم شده بود به اجر درآمد.

بر اساس این گزارش، روز چهارشنبه  پنج مرد در زندان رجایی شهر کرج، جهت اجرای حکم ‌پای چوبه دار برده شدند. از بین این پنج زندانی، حکم یک تن به‌نام وحید موسوی، که با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس محکوم شده بود به اجرا درآمد و چهار زندانی دیگر با اخذ رضایت و یا مهلت از شکات پرونده به بند بازگشتند.

حقوق بشر در ایران، که نخستین بار این خبر را منتشر کرد گفت: وحید موسوی از بند یک، سالن سه زندان رجایی شهر به‌پای چوبه دار رفته بود.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران، دست‌کم ۲۱۱ اعدام از بین ۲۶۷ اعدامی که سال ۲۰۲۰ در ایران اجرا شد، با اتهام «قتل عمد» بوده است.

عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید