کیوان باژن عضو کانون نویسندگان ایران از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

کیوان باژن

کیوان باژن، عضو کانون نویسندگان ایران، به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد. گفته شده که مرخصی وی متصل به آزادی است و دیگر به زندان باز نخواهد گشت.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، کیوان باژن، عضو کانون نویسندگان ایران امروز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه 1400،  از زندان اوین به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد.

به گفته یک منبع مطلع با وصل این مرخصی به آزادی، آقای باژن که از مهرماه ۹۹ در حال سپری کردن دوران محکومیت خود بوده دیگر به زندان بازنخواهد گشت.

در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴ کیوان باژن به همراه رضا خندان (مهابادی) و زنده یاد بکتاش آبتین به شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و مورد بازجویی قرار گرفت. دلیل احضار و بازجویی وی نیز “تبلیغ علیه نظام” عنوان شد. در تاریخ ۲ بهمن‌ماه ۹۷، آقای باژن به همراه رضا خندان مهابادی و بکتاش آبتین برای رسیدگی به پرونده خود در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست  حاضر شده و به دلیل افزایش قرار صادره از کفالت به وثیقه یک میلیارد تومانی و عدم توانایی در تامین آن بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

او در تاریخ ۶ بهمن‌ماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای باژن در تاریخ هفت و هشت اردیبهشت ماه ۹۸ برگزار شد. این نویسنده در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” به تحمل پنج سال حبس محکوم شد. او روز شنبه پنجم مهرماه ۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید