پایان مرخصی؛ کیهان مکرم پس از اتمام مرخصی به زندان ارومیه بازگشت

کیهان مکرم

کیهان مکرم انبی، زندانی سیاسی برای تحمل ادامه حبس تعزیری خود به زندان ارومیه بازگشت. او پیشتر در ۲۲ فروردین ماه به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده بود. وی در حال سپری نمودن محکومیت پنج سال حبس خود می باشد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز شنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۱، کیهان مکرم انبی، اهل روستای انبی، زندانی سیاسی، پس از اتمام مرخصی برای سپری کردن ادامه حبس تعزیری خود به زندان مرکزی ارومیه بازگشت.‌

بر اساس این گزارش، این زندانی سیاسی در تاریخ ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۱، پس از تودیع وثیقه از بند ۲ زندان مرکزی ارومیه به مرخصی اعزام شده بود.

کیهان مکرم انبی، در تاریخ ۲۹ آذرماه ۱۴۰۰، در اعتراض به ممانعت مسئولان زندان ارومیه برای اعزام او به مرخصی اعتصاب غذا کرده بود و در تاریخ ۲۶ آذر ماه همان سال در پی وعده مسئولان مبنی بر پیگیری درخواست او به اعتصاب غذای اعتراضی خود پایان داد.

این شهروند ساکن استان آذربایجان غربی، در تاریخ ۲۲ دی ماه ۱۳۹۸، توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه یکی از ارگانهای امنیتی شهر ارومیه و طی مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع وثیقه آزاد شد.

با آغاز مراحل دادرسی، کیهان مکرم انبی، با اتهام《 اقدام‌علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب کُرد مخالف نظام》توسط شعبه دادگاه انقلاب ارومیه محاکمه و به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

پس قطعی شدن این حکم و آغاز دوران محکومیت، کیهان مکرم انبی بازداشت و به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

همچنین در مرداد ماه ۱۴۰۰، کیهان مکرم انبی، از بابت اتهام《اخلال در نظم زندان》و در پرونده ای جدید توسط شعبه ۱۱۹ دادگاه کیفری ۲ ارومیه محاکمه و به تحمل ۳ ماه حبس تعزیری و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید