مناطق مرزی نوسود؛ دو کولبر در پی تیراندازی نیروهای مسلح زخمی شدند

کولبر

دو کولبر اهل روانسر به نامهای امید حبیبی  و زانکو خسروی، در پی تیراندازی نیروهای مسلح در ارتفاعات مرزی نوسود بدون اخطار مورد تیراندازی قرار گرفتند و زخمی شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صبح روز ، یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه 1401، ساعت ۱۰ صبح دو کولبر  به نام‎های امید حبیبی ۲۷ ساله و زانکو خسروی ۱۹ ساله مجرد و اهل روانسر در مناطق مرزی نوسود زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، این دو کولبر در حین کولبری بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مسلح  از ناحیه ران و پا دچار جراحت شدند. این دو کولبر جهت درمان به بیمارستان قدس پاوه منتقل شدند.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

سه استان کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی در نوار مرزی ایران با عراق و ترکیه محل اصلی فعالیت افرادی است که به دلیل فقدان اشتغال و مشکلات گسترده اقتصادی به کولبری روی می‌آورند.

هرساله ده‌ها تن از کولبران بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی، سرما، غرق شدن در رودخانه و سقوط از ارتفاع کشته و یا زخمی می‌شوند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید