نیروهای امنیتی تهران؛ آنیشا اسدالهی و کیوان مهتدی، دو فعال مدنی بازداشت شدند

آنیشا اسدالهی و کیوان مهتدی

آنیشا اسدالهی و کیوان مهتدی، دو فعال مدنی، توسط ماموران امنیتی در تهران بازداشت شدند.  این دو فعال مدنی در پی یورش ماموران امنیتی به منازل شخصی خود بازداشت شده اند. هنوز از مصادیق اتهامات وارده به این افراد اطلاعی در دست نیست.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، ساعت دو عصر امروز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، آنیشا اسدالهی و کیوان مهتدی، بازداشت این دو فعال مدنی ساکن تهران، در پی یورش ماموران امنیتی به منزل شخصی خود صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، آنیشا اسدالهی پیشتر به سبب فعالیتهای مسالمت آمیز کارگری خود به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد و پس از سپری کردن دوران حبس آزاد شده بود.

براساس این گزارش، از دلایل بازداشت، اتهامات و مکان نگهداری کیوان مهتدی و آنیشا اسدالهی تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دسترس نیست.

لازم به ذکر است، آنیشا اسدالهی، برای نخستین مرحله در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، در جریان تجمع اعتراضی به مناسبت روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس در تهران توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از طی مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام آزاد شد.

این فعال مدنی، برای دومین بار در تاریخ ۲۸ خردادماه ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از انتقال به بند امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعات طی‌ مراحل بازجوئی ۴۵ روز بعد به بند زنان زندان اوین منتقل دپو در تاریخ ۱۵ مردادماه ۱۳۹۸، با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان آزاد شد.

با آغاز مراحل دادرسی، آنیشا اسدالهی، در تاریخ ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۸، توسط ایمان‌افشاری، قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران تفهیم اتهام و در تاریخ ۱ آبان ماه ۱۳۹۸، از بابت اتهامات《اخلال در نظم و آسایش عمومی》،《تبلیغ علیه نظام》 و《اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی》 محاکمه شد و پس از تبرئه از اتهام《تبلیغ علیه نظام》و 《اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی》، فقط از بابت اتهام《اخلال در نظم عمومی》به ۶ ماه حبس تعزیری، شش ماه حبس تعلیقی و ۷۴ ضربه شلاق تعلیقی محکوم شد.

با توجه به عدم اعتراض آنیشا اسدالهی به حکم صادره توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، این فعال کارگری در تاریخ ۱۴ دی ماه ۱۳۹۸، پس از مراجعه به واحد اجرای احکام دادسرای زندان اوین بازداشت و به بند زنان این زندان منتقل شد و در تاریخ ۱ بهمن ماه ۱۳۹۸، پس از اتمام دوران حبس تعزیری ۶ ماهه خود آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید