کیوان صمیمی، روزنامه نگار، جهت تحمل محکومیت حبس بازداشت و راهی زندان سمنان شد

کیوان صمیمی

کیوان صمیمی، روزنامه نگار پس از رد درخواست عدم تحمل کیفر، بازداشت و به زندان سمنان منتقل شد.  مصادیق اتهامات وارد شده به این روزنامه نگار، تشکیل حزب غیرقانونی آزادی مردم ایران، سردبیری نشریه گروهک ایران فردا، بارگذاری مطالبی همسو با کشورهای متخاصم، در فضای مجازی، سخنرانی و تحریک مخاطبین، حمایت از زندانیان سیاسی، فعالیت در تجمع غیرقانونی روز کارگر عنوان شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، کیوان صمیمی، روزنامه نگار و سردبیر نشریه توقیف شده ایران فردا، با توجه به رد درخواست عدم تحمل کیفر و اعلام نظر پزشکی قانونی مبنی بر توانایی برای تحمل ادامه حبس تعزیری پس از ابلاغ نظریه مذکور بازداشت و به زندان سمنان منتقل شد. کیوان صمیمی، از آذر ماه سال ۱۳۹۹ در حال سپری کردن حبس تعزیری سه ساله خود بود.

بر اساس این گزارش، مصطفی نیلی، وکیل دادگستری ضمن اعلام این خبر در صفحه شخصی خود نوشت:”‏امروز بعد از ساعت اداری از اجرای احکام دادسرای زندان اوین با ‎کیوان صمیمی تماس گرفتند و گفتند که برای ابلاغ نظریه پزشکی قانونی باید به آنجا مراجعه کند. بعد از مراجعه و اعلام نظر پزشکی قانونی، او را بازداشت و با یگان اعزام شبانه به زندان سمنان منتقل کردند.”

لازم به ذکر است، کیوان صمیمی، در تاریخ ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۰، تا زمان اعلام نظر نهایی کمیسیون پزشک قانونی با اعمال ماده ۵۲۲ قانون آئین دادرسی کیفری بطور موقت از زندان سمنان آزاد شده بود.

لازم به اشاره است که در فاصله اواسط دی ماه تا ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۰، بین زندانهای اوین، زندان مرکزی کرج، زندان رجائی شهر کرج و زندان سمنان جا به جا و همین مساله باعث بی خبری و نگرانی خانواده و نزدیکان کیوان صمیمی از وضعیت او شده بود.

در تاریخ ۲۹ دی ماه ۱۴۰۰، کیوان صمیمی، در پی فریب مسئولان زندان اوین به بهانه انتقال او به مرکز درمانی به بازداشتگاه نیروی انتظامی در کرج منتقل و سپس به زندان مرکزی کرج انتقال و پس از چند روز به زندان اوین بازگرداند شد و در تاریخ ۵ بهمن ماه ۱۴۰۰، از زندان اوین به بند قرنطینه زندان رجایی شهر کرج منتقل و در تاریخ ۵ بهمن ماه ۱۴۰۰، به زندان مرکزی سمنان منتقل شده بود.

کیوان صمیمی بهبهانی، در تاریخ ۱۷ آذر ماه ۱۳۹۹، برای سپری کردن دوران حبس تعزیری ۳ ساله خود بازداشت به بند قرنطینه زندان اوین منتقل شد.

این روزنامه نگار و فعال ملی مذهبی، در تاریخ ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۹، توسط شعبه ۱ اجرای احکام کیفری دادسرای امنیت تهران، واقع در زندان اوین با ارسال ابلاغیه ای از طریق سامانه ثنا برای تحمل حبس تعزیری ۳ ساله اش فراخوانده شده بود.

مدیر مسئول نشریه تعلیق شده ایران فردا، در تاریخ ۶ مرداد ماه ۱۳۹۹، توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست احمد زرگر، با اتهامات تشکیل حزب غیرقانونی آزادی مردم ایران، سردبیری نشریه گروهک ایران فردا، بارگذاری مطالبی همسو با کشورهای متخاصم، در فضای مجازی، سخنرانی و تحریک مخاطبین، حمایت از زندانیان سیاسی، فعالیت در تجمع غیرقانونی روز کارگر در مجموع به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این فعال ملی مذهبی در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری با اتهامات مذکور محاکمه و در تاریخ ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۹، حکم صادره در دادگاه بدوی برای تحمل وی به ۳ سال حبس تعزیری به وی ابلاغ شد.

کیوان صمیمی بهبهانی، در تاریخ ۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، بصورت غیابی از بابت اتهامات تشکیل حزب غیرقانونی آزادی مردم ایران، سردبیری نشریه گروهک ایران فردا، بارگذاری مطالبی همسو با کشورهای متخاصم، در فضای مجازی، سخنرانی و تحریک مخاطبین, حمایت از زندانیان سیاسی، فعالیت در تجمع غیرقانونی روز کارگر بدون تشکیل جلسه دادرسی، در مجموع به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم پس از تائید درخواست واخواهی باطل اعلام شد.

کیوان صمیمی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸, در جریان تجمع اعتراضی به مناسبت روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، پس از تحمل ۴۷ روز سلول انفرادی و بازجوئی در بند امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعات با تودیع وثیقه آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید