بازداشت خودسرانه و فراقانونی فعال صنفی میلاد درویش

در ساعت ۱۲ نیمه شب ٣١ مرداد ماه سال جاری ماموران وزارت اطلاعات با یورش به منزل پدری «میلاد درویش» فعال صنفی، مستند ساز، عضو افتخاری کانون صنفی معلمان ایران و یکی از شاگردان نزدیک دکتر «پرویز شهریاری» استاد ریاضی و زندانی سیاسی دو نظام بدون اخطار قبلی و حکم قضایی به طور خودسرانه و فراقانونی وی را بازداشت کرده اند.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، در طی این یورش ماموران وزارت اطلاعات پس از بازرسی منزل، تمامی لوازم شخصی و کاری وی را ضبط کرده و با خود برده اند.
همچنین او را به محل کارش منتقل و لوازم کار وی را نیز ضبط و با خود برده اند.
یک منبع آگاه از وضعیت او درگفتگویی با «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» گفت ” مامورین وزارت اطلاعات خانواده «میلاد» را تهدید کرده اند که اطلاع رسانی نکنند و در صورت اطلاع رسانی آنها نیز بازداشت و زندانی خواهند شد.”
مامورین پس از بازجویی های پی در پی وی را به بند ٢٠٩ زندان اوین منتقل کرده و تحت بازجویی قرار دارد.
«میلاد درویش» پیش تر فیلمی از خلاصه زندگی دکتر «پرویز شهریاری» استاد ریاضی و زندانی سیاسی دو نظام ساخته و منتشر کرده بود که مورد توجه بسیاری در محافل هنری واجتماعی قرار گرفت.
Milad Darvish Esmaeil Abdi_Kampain.info
این مستند ساز با بخش فرهنگی کانون صنفی فرهنگیان همکاری داشته و با «اسماعیل عبدی» دبیرکل «کانون صنفی معلمان ایران» که هم اکنون در زندان اوین محبوس می باشد روابط دوستانه محکمی داشته است.
وی به علت تلاش های بی وقفته خود در«کانون صنفی معلمان» و به دلیل فعالیت برای «کودکان کار» به عضویت افتخاری «کانون صنفی معلمان ایران» نیز در آمده است.
او با «سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران» و «سندیکای کارگران فلزکار مکانیک» نیز در خصوص فعالیتهای سندیکایی همکاری داشته است.
یک منبع آگاه از وضعیت وی در گفتگویی با کمپین گفته “او گیاه خوار است واز لحظه بازدشت دست به اعتصاب غذا زده است.”
«میلاد درویش» پیش تر ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۳ درتجمع مسالمت آمیز اعتراضی “سکوت” فرهنگیان در مقابل مجلس شورای اسلامی در حالی که هیچ عمل مجرمانه ای انجام نداده بود از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.
این فعال اجتماعی پس از بازداشت به پلیس امنیت و سپس به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد و در ادامه ی بازداشت، پس از گذشت سه روز به بند دو الف زندان اوین منتقل شد.
این عضو افتخاری «کانون صنفی معلمان» پس از گذشت ده روز بازداشت در۲۲ اسفند ماه ۱۳۹۳ با کفالت پنجاه میلیون تومانی آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید