عبدالواحد عباسی زاده، زندانی سیاسی با پایان محکومیت خود از زندان بانه آزاد شد

عبدالواحد عباسی زاده،

عبدالواحد عباسی زاده، زندانی سیاسی، محبوس در زندان بانه با پایان محکومیت خود از زندان آزاد شد. مصادیق اتهامات این شهروندفعالیت تبلیغی علیه نظام، عنوان شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز پنجشنبه پنج خرداد ماه ۱۴۰۱، عبدالواحد عباسی زاده، فرزند عثمان، زندانی سیاسی محبوس در زندان بانه پس از اتمام دوران حبس تعزیری ۳ ماهه خود از زندان آزاد شد.

بر اساس این گزارش، عبدالواحد عباسی زاده، در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، برای سپری کردن دوران حبس تعزیری خود بازداشت و به زندان بانه منتقل شده بود.

در تاریخ ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۱، شعبه دادگاه انقلاب سقز، مستقر در شهرستان بانه به ریاست قاضی اکبر میرزایی، با صدور دادنامه ای عبدالواحد عباسی زاده را به اتهام《فعالیت تبلیغی علیه نظام》به تحمل ۳ ماه حبس که ۲ ماه آن به مدت ۳ سال تعلیقی،《عبدالواحد عباسی زاده طی این ‌۳ سال باید بصورت دوره ای خود را به ادا ه اطلاعات بانه معرفی کند》همچنین ۱ ماه آن‌ تعزیری محکوم و این حکم را به وی ابلاغ کرد.

جلسه دادرسی به پرونده عبدالواحد عباسی زاده، در تاریخ ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۰، در شعبه دادگاه انقلاب شهرستان سقز به نیابت از دادگاه شهرستان بانه برگزار شده بود.

لازم به ذکر است، در تاریخ ۱ آذر ماه ۱۴۰۰، ماموران اداره اطلاعات شهرستان بانه عبدالواحد عباسی زاده را پس از بازداشت به بازداشتگاه این ارگان‌امنیتی منتقل کردند و در تاریخ ۱۷ آذر ماه ۱۴۰۰، پس از اتمام مراحل بازجویی و تفهیم اتهام با تودیع وثیقه آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید