زندان شیبان اهواز؛ خالد پیرزاده، زندانی سیاسی در وضعیت وخیم جسمانی بسر می‌برد

خالد پیرزاده

خالد پیرزاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان شیبان اهواز در وضعیت وخیم جسمانی بسر می برد. او با توجه به وضعیت وخیم جسمانی و عدم کنترل ادرار و کاهش ۴۰‌ کیلوگرم وزن از حق اعزام به مرخصی و یا اعزام به مرکز درمانی تخصصی خارج از زندان محروم است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز یکشنبه هشت خرداد ماه ۱۴۰۱، خالد پیرزاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان شیبان اهواز، با توجه به وضعیت وخیم جسمانی و عدم کنترل ادرار و کاهش ۴۰‌ کیلوگرم وزن از حق اعزام به مرخصی و یا اعزام به مرکز درمانی تخصصی خارج از زندان محروم است.

بر اساس این گزارش، این زندانی سیاسی در حال سپری کردن دوران حبس تعزیری پنج ساله خود از بابت اتهام« اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت کشور» است.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت :”خالد پیرزاده در زندان شیبان اهواز با کاهش ۴۰ کیلوگرم وزن مواجه شده و با توجه به بیماری های داخلی قادر به کنترل ادرار خود نیست و به همین خاطر او را پوشک می کنند و در ملاقاتی که با وکیل خود در زندان شیبان داشت با ویلچر به محل ملاقات منتقل و درحین ملاقات در پی تشنج به بهداری زندان منتقل شد. علیرغم این وضعیت نه با درخواست آزادی مشروط او موافقت می شود و نه او را به بیمارستان تخصصی خارج از زندان منتقل می کنند.”

این زندانی سیاسی، در تاریخ ۲۴ خردادماه ۱۴۰۰، در دورانی که در زندان تهران بزرگ بود با وعده مرخصی متصل به آزادی مشروط به مرخصی استعلاجی اعزام شد اما در تاریخ ۱۶ تیرماه همان سال مجددا برای تحمل ادامه حبس زندان بازگردانده شد.

لازم به ذکر است، در تاریخ ۵ بهمن ماه ۱۳۹۸, خالد پیرزادهک، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمد مقیسه از بابت اتهامات《اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور》،《توهین به رهبری》،《تمرد از دستور ماموران در حین انجام وظیفه》،《خروج و ورود غیرقانونی به کشور》در مجموع به تحمل ۲۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، عینا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران تائید و با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی تحمل ۵ سال از مجموع این حکم برای خالد پیرزاده اجباری است.

خالد پیرزاده، در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، توسط ماموران اطلاعات سپاه در تهران بازداشت و به سلول انفرادی بند امنیتی ۲ الف سپاه واقع در زندان اوین منتقل و پس از طی مراحل بازجوئی به بند قرنطینه و پس از آن به اندرزگاه ۴ سالن ۴ زندان اوین منتقل و چندی بعد به زندان رجائی شهر کرج و سپس به زندان شیبان اهواز در استان خوزستان منتقل شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید