استان خوزستان؛ مجید خادمی، فعال مدنی، با مراجعه به دادگاه انقلاب ماهشهر بازداشت شد

مجید خادمی

مجید خادمی، فعال مدنی ساکن شهرستان ماهشهر پس از حضور در جلسه دادرسی بازداشت شد. و به مارجع قضایی بهبهان منتقل شد. او جهت ارائه آخرین دفاع احضار شده است. او پیش‌تر به مصادیق اتهاماتی همچون فعالیت تبلیغی علیه نظام، اخلال در نظم عمومی، مشارکت در تحریق و احراق اموال عمومی، مشارکت در ساخت مواد ناریه غیرنظامی، عضویت در سازمان مجاهدین خلق و افساد فی الارض، تفهیم اتهام شده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز چهارشنبه یک تیر ماه ۱۴۰۱، مجید خادمی، فعال مدنی اهل روستای تیله کوهی از توابع شهرستان بهبهان، پس از حضور در جلسه دادرسی از بابت پرونده قضایی خود و ارائه دفاعیات مجددا در پرونده ای جدید بازداشت و به شهرستان بهبهان منتقل شد.

یک منبع مطلع در اینباره گفت:”در حالی که مجید خادمی امروز به همراه علی شریف زاده اردکانی در جلسه دادگاه خود در شعبه ۱ دادگاه انقلاب ماهشهر برای محاکمه حاضر شدند بنا بر اعلام ماموران امنیتی مجید خادمی می از بابت پرونده ای جدید با حکم‌ نیابت قضایی در دادگاه بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات بهبهان منتقل شد.”

لازم به ذکر است، با توجه به ابلاغیه ارسالی توسط رئیس دفتر شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان ماهشهر، مجید خادمی برای ارائه دفاعیات خود از بابت پرونده اول قضایی خود با اتهامات افساد فی الارض و عضویت در گروههای مخالف نظام،به جلسه دادرسی احضار شده بود.

پیشتر نیز جلسه دادگاه رسیدگی به این‌ پرونده برای تاریخ رسیدگی ۹ خردادماه ۱۴۰۱، تعیین وقت شده بود که با توجه به عدم رعایت تشریفات قضایی این جلسه دادرسی تعلیق شده بود.

مجید خادمی، در تاریخ ۲۸ دی ماه ۱۳۹۸، به همراه مهران قره باغی، توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران در شهرستان بهبهان از توابع استان خوزستان بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه این ارگان امنیتی و طی مراحل بازجوئی در بهمن ماه همان سال به زندان بهبهان منتقل و در تاریخ ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۰، با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بطور موقت آزاد شد.

اتهامات مجید خادمی و مهران قره باغی در جلسات بازپرسی،《فعالیت تبلیغی علیه نظام》،《اخلال در نظم عمومی》،《مشارکت در تحریق و احراق اموال عمومی》،《مشارکت در ساخت مواد ناریه غیرنظامی》،《عضویت در سازمان مجاهدین خلق》و 《افساد فی الارض》عنوان شده است.

در خصوص مهران قره باغی دیگر متهم این پرونده لازم به ذکر است، او در زندان شیبان اهواز دوران حبس تعزیری ۲ ساله خود را سپری می کند و در تاریخ ۶ دی ماه ۱۴۰۰، پس از انتقال به شعبه ۳ بازپرسی دادسرای شهرستان بهبهان با اتهامات جدید《افساد فی الارض از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق》و《فعالیت تبلیغی علیه نظام》، تفهیم اتهام و به زندان شیبان اهواز بازگردانده شد.

مهران قره باغی، در پرونده اول خود، پس از طی مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام، توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب بهبهان به اتهام《 توهین به رهبری 》به ۱ سال حبس تعزیری و به اتهام《 فعالیت تبلیغی علیه نظام 》هم به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی تحمل ۲ سال از مجموع آن لازم به اجرا شد.‌

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید