زندان لاکان رشت؛ مخالفت با رای باز سکینه مهری بهجتی، نوکیش مسیحی

کلیسای مسیحیان

مسئولان دادسرای زندان اوین مانع استفاده سکینه مهری بهجتی، نوکیش مسیحی محبوس در زندان لاکان رشت از رای باز شدند. او در حال سپری کردن محکومیت دو سال حبس تعزیری خود در این زندان است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، طی روزهای اخیر، سکینه بهجتی، نوکیش مسیحی محبوس در بند زنان زندان لاکان شهر رشت، در پی مخالفت مسئولان دادسرای زندان اوین در تهران از استفاده از آزادی با رای باز محروم شد. این نوکیش مسیحی به اتهام اقدام‌علیه امنیت ملی، تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شده است.

بر اساس این گزارش، سکینه بهجتی پس از دریافت ابلاغیه از سوی شعبه یک اجرای احکام دادسرای زندان اوین و با توجه به اینکه محل سکونت او در شهر رشت مرکز استان گیلان بود در تاریخ ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۱، جهت سپری کردن دوران حبس تعزیری خود بازداشت و به بند زنان زندان لاکان رشت منتقل شد.

در تاریخ ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۰، سکینه مهری بهجتی به همراه رامین حسن پور و همسرش سعیده کاترین، سجادپور، نوکیشان مسیحی ساکن رشت، برای سپری کردن کردن دوران حبس تعزیری خود از سوی شعبه ۱ اجرای احکام دادسرای زندان اوین احضار شده بودند.

سکینه مهری بهجتی به همراه رامین حسن پور و همسرش سعیده کاترین سجادپور و هادی مسلم رحیمی، در بهمن ماه ۱۳۹۸، در پی یورش ماموران امنیتی به منزل شخصی یکی از این نوکیشان مسیحی، پس از بازداشت و تفتیش منزل در همان مکان بازجوئی شدند و به آنها اعلام شد باید در انتظار دریافت تماس برای حضور در جلسه بازپرسی باشند.

این نوکیشان مسیحی در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، پس از احضار به شعبه ۱۰ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب رشت و تفهیم اتهام پس از صدور قرار وثیقه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان برای هر نفر، بازداشت و به زندان لاکان رشت منتقل شدند و در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، پس از کاهش مبالغ وثیقه به ۲۰۰ میلیون تومان برای هر نفر، بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شدند.

با آغاز مراحل دادرسی، در تاریخ روز شنبه ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۹، سکینع بهجتی به همراه رامین حسن پور و همسر او سعیده《 کاترین 》سجادپور و هادی《 مسلم 》رحیمی، توسط شعبه ۱۰ دادگاه انقلاب رشت با اتهامات《 اقدام علیه امنیت ملی، شرکت در جلسات کلیساهای خانگی 》و《 ترویج مسیحیت صهیونیستی 》، محاکمه مجموعاً به تحمل ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

براساس دادنامه صادره از سوی شعبه ۱۰ دادگاه انقلاب رشت؛ رامین حسن پور به تحمل ۵ سال حبس تعزیری، هادی《 مسلم 》رحیمی به تحمل ۴ سال حبس تعزیری محکوم شدند. همچنین سعیده《 کاترین 》سجادپور و سکینه《 مهری 》بهجتی هر یک به تحمل ۲ سال حبس نیز محکوم شدند.

این حکم پس از اعلام اعتراض در شعبه دادگاه تجدیدنظر استان گیلان عینا تائید و پرونده این نوکیشان مسیحی به واحد اجرای احکام دادسرای زندان اوین ارجاع شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید