زندان اهر؛ اکبر ابولزاده، زندانی سیاسی،با درخواست خود به زندان مرکزی تبریز منتقل شد

اکبر ابولزاده

اکبر ابولزاده، زندانی سیاسی محبوس و در اعتصاب غذا از زندان اهر به زندان مرکزی تبریز منتقل شد. او در اعتراض به عدم پاسخگویی ماموران بدرقه دست به اعتصاب غذا زده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز چهارشنبه ۲۹ تیر ماه ۱۴۰۱، اکبر ابولزاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان اهر در چهارمین روز اعتصاب غذا به زندان مرکزی تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی منتقل شد.

بر اساس این گزارش، این زندانی سیاسی در حال تحمل حبس تعزیری ۱۰ ماهه خود به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، است.‌

یک منبع مطلع در این باره گفت:”انتقال اکبر ابولزاده به زندان مرکزی تبریز بنا به درخواست این زندانی سیاسی به علت عدم پاسخگوئی به مطالبات اکبر ابولزاده توسط ماموران بدرقه صورت گرفته است.‌”

لازم به ذکر است، از تاریخ ۲۶ تیر ماه ۱۴۰۱، اکبر ابولزاده، در اعتراض به ممانعت دادستان اهر با درخواست اعزام او به مرخصی و سر باز زدن مسئولان قضایی شهرستان اهر از پاسخگویی به مطالبات این زندانی سیاسی اعتصاب غذا کرده است.

اکبر ابولزاده، در تاریخ ۱۷ خردادماه ۱۴۰۱، جهت سپری کردن دوران حبس تعزیری ۱۰ ماهه خود که مرتبط با اعتراضات خیابانی به برنامه تلوزیونی فیتیله در سال ۱۳۹۴، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اهر منتقل شد.ه بود.
این فعال ملی مدنی، در تاریخ ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۶، توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب شهرستان اهر، با اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، به ریاست قاضی باقرپور، محاکمه و به تحمل ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

اکبر ابولزاده، در تاریخ ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۴، به دلیل شرکت در تجمعات اعتراضی علیه برنامه تلویزیونی فیتیله، توسط ماموران امنیتی در شهرستان اهر بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه و طی‌ مراحل بازجوئی با تودیع وثیقه آزاد شده بود.

این شهروند ساکن شهرستان اهر، در تاریخ ۲ اسفند ماه ۱۳۹۲، همزمان با روز جهانی زبان مادری هم به علت برگزاری مراسمی مرتبط با این روز در پی یورش ماموران امنیتی به منزل شخصی او به همراه چند تن از فعالان ملی مدنی دیگر توام با ضرب و شتم بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهر منتقل شده بود.‌

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید