میثم کاظمی، فعال مدنی، با مراجعه به واحد اجرای احکام دادسرای بهبهان بازداشت و راهی زندان شد

میثم کاظمی

میثم کاظمی، برای سپری کردن دوران حبس تعزیری ۱۵ ماهه خود بازداشت و به زندان بهبهان منتقل شد.‌ او پیش تر به اتهام توهین به رهبری و فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروههای معاند نظام، توسط دادگاه تجدید نظر استان خوزستان محکوم شده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز شنبه یک مردادماه ۱۴۰۱، میثم کاظمی، فعال مدنی، ساکن بهبهان از توابع استان خوزستان، جهت سپری کردن دوران حبس تعزیری یک سال و سه ماه خود پس از مراجعه به واحد اجرای احکام دادسرای بهبهان بازداشت و به زندان بهبهان منتقل شد.

لازم به ذکر است، میثم کاظمی، در تاریخ ۳۱ خردادماه ۱۴۰۱، با دریافت ابلاغیه ای مطلع شده بود که باید ظرف مدت یک ماه برای سپری کردن حبس خود به شعبه اجرای احکام دادسرای شهرستان ماهشهر مراجعه کند.

میثم کاظمی، اواسط خردادماه ۱۴۰۱، توسط دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان به اتهام توهین به رهبری و فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروههای معاند نظام، در مجموع به تحمل ۲۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد. از مجموع این حکم مدت هفت ماه و ۱۵ روز آن بصورت تعلیقی در آمد. با اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی، تحمل اشد مجازات یعنی یک سال و سه ماه حبس تعزیری برای میثم‌کاظمی لازم به اجرا شد.

همچنین در مرحله بدوی هم در تاریخ سه اسفند ماه ۱۴۰۰، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهبهان به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مختلف نظام به تحمل ۱۵ ماه حبس تعزیری و به اتهام توهین به رهبری، هم به تحمل هفت ماه و ۱۵ روز حبس تعلیقی محکوم شده بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به میثم کاظمی، در مرحله بدوی در تاریخ ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۰، در شعبه ۱ دادگاه انقلاب بهبهان بصورت ویدئو کنفرانس، برگزار شده بود.

در تاریخ ۱۳ آذر ماه ۱۴۰۰، میثم کاظمی، پس از احضار به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان به ریاست کاظم طیب و طی مراحل بازپرسی و تفهیم اتهام بازداشت و به زندان این شهرستان منتقل شده بود.

میثم کاظمی در تاریخ ۲۹ آذر ماه ۱۴۰۰، به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار و پس از بازداشت به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل و در تاریخ ۱۲ دی ماه ۱۴۰۰، پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان بهبهان منتقل شد.

این فعال مدنی، در تاریخ ۱۹ دی ماه ۱۴۰۰، در جلسه بازپرسی که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شده بود با اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به رهبری و عضویت در گروههای مخالف نظام، تفهیم اتهام و در تاریخ ۱۳ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان بطور موقت و تا زمان ابلاغ حکم قطعی آزاد شد.‌

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید