اکبر ابولزاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز به اعتصاب غذای خود پایان داد

اکبر ابولزاده

اکبر ابولزاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز پس از هشت روز به اعتصاب غذای خود را پایان داد. او در اعتراض به مخالفت با اعزام به مرخصی دست به اعتصاب غذا زده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز یکشنبه دو مردادماه ۱۴۰۱، اکبرابولزاده، فعال مدنی و زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز در هشتمین روز به صورت مشروط اعتصاب غذای خود را پایان داد. این زندانی سیاسی در حال تحمل حبس تعزیری ۱۰ ماهه خود به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، است.‌

یک منبع مطلع در این باره گفت:”اکبرابولزاده در دیداری که با رئیس زندان تبریز و بازرس کل زندانهای استان آذربایجان غربی داشت و به شرح علت اعتصاب غذای خود پرداخت و پس وعده آنها مبنی بر اخذ موافقت برای اعطای مرخصی به او در هشتمین روز به اعتصاب غذای خود پایان داد.”

لازم به ذکر است، اکبر ابولزاده، از تاریخ ۲۶ تیر ماه ۱۴۰۱، در اعتراض به مخالفت مسئولان با درخواست اعزام او به مرخصی و سر باز زدن آنها از پاسخگویی به مطالبات این زندانی سیاسی اعتصاب غذا کرده بود و در تاریخ ۲۹ تیر ماه ۱۴۰۱، از زندان اهر به زندان مرکزی تبریز منتقل شد.

اکبر ابولزاده، در تاریخ ۱۷ خردادماه ۱۴۰۱، جهت سپری کردن دوران حبس تعزیری ۱۰ ماهه خود که مرتبط با اعتراضات خیابانی به برنامه تلوزیونی فیتیله در سال ۱۳۹۴، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
این فعال مدنی، در تاریخ ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۶، توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب شهرستان اهر، با اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، به ریاست قاضی باقرپور، محاکمه و به تحمل ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

اکبر ابولزاده، در تاریخ ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۴، به دلیل شرکت در تجمعات اعتراضی علیه برنامه تلویزیونی فیتیله، توسط ماموران امنیتی در شهرستان اهر بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه و طی‌ مراحل بازجوئی با تودیع وثیقه آزاد شده بود.
این شهروند ساکن شهرستان اهر، در تاریخ ۲ اسفند ماه ۱۳۹۲، همزمان با روز جهانی زبان مادری هم به علت برگزاری مراسمی مرتبط با این روز در پی یورش ماموران امنیتی به منزل شخصی او به همراه چند تن از فعالان ملی مدنی دیگر توام با ضرب و شتم بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهر منتقل شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید