اعزام سعید شیرزاد به دادگاه بدون اطلاع قبلی

«سعید شیرزاد» زندانی سیاسی محبوس در سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج، صبح امروز شنبه ۲۱ شهریور ماه بدون اطلاع قبلی جهت برگزاری و رسیدگی به پرونده به دادگاه اعزام شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این فعال حقوق کودکان و زندانی سیاسی بدون اطلاع قبلی ساعت ساعت هشت و پنج دقیقه صبح روز جاری شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ از بلندگوهای زندان جهت اعزام به دادگاه و رسیدگی پرونده در ساعت ۱۰ صبح در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی «ابولقاسم صلواتی» فرخوانده شد.
یک منبع مطلع در گفتگویی با «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» گفت ” طبق روال معمول و رسم همیشگی جهت اعزام زندانیان به دادگاه ما بین ساعت ۱۰ تا ۱۱ شب قبل به وی اطلاع داده می شود و حداکثر ساعت ۷ صبح جهت اعزام زندانی به دادگاه آمده و وی را همراهی می کنند.
«سعید شیرزاد» در ۱۲ خرداد ماه۱۳۹۳، در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت شد. وی پس از انتقالش به زندان اوین پس از مدتی در خصوص اعتراض و پیگیری مشکلات صنفی زندانیان، با وجود عدم برگزاری دادگاه و سپری کردن بازداشت موقت به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.
این فعال حقوق کودکان و زندانی سیاسی در اردیبهشت ماه سال جاری بدون اعلام قبلى از زندان رجایى شهر به شعبه ١۵ دادگاه انقلاب اعزام شد و پس از اطلاع از عدم حضور وکیل ( آقای امیرسالار داودی)، از امضاى صورت جلسه دادگاه خوددارى کرده و بدون دفاع جلسه دادگاه را به نشانه اعتراض ترک کرد.
همچنین در این دادگاه اتهام جدیدى با عنوان “اخلال در نظم عمومى از طریق سر دادن شعارهاى نامتعارف” به اتهامات « سعید شیرزاد» اضافه شد که قبلا در پرونده وی موجود نبوده است.
پیش تر «سعید شیرزاد» در اعتراض به دستبند و پابند از شرکت در دادگاه خوددارى مى کرد. مسوولین مربوطه در اردیبهشت سال جاری وی را بدون دستبند و پایبند به دادگاه اعزام کرده بودند.
همچنین وی درصبح روز چهارشنبه ۲۴ تیرماه نیز جهت اعزام به دادگاه از پوشیدن لباس زندان خودداری کرد وجلسه دادگاه وی به جهت عدم اعزام نامبرده به دادگاه برگزار نشد.
این فعال حقوق کودکان نخستین بار در ٣١ مرداد ماه ۱۳۹۱ هنگام کمک و امداد رسانی به مردم زلزله زده آذربایجان شرقى به “اهر” سفر کرده بود،که در طی این سفر بازداشت و پس از سپری کردن ١٩ روز با قید کفالت از زندان آزاد شد.
وی مجددا در روز دوشنبه ۱٢خردادماه ۱۳۹۳در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت و پس ازگذشت ۵ روز در ۱۷خردادماه همان سال تفهیم اتهام شد.
اتهامات انتسابی به این فعال حقوق کودکان “تبلیغ علیه نظام”، “اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی”و “اخلال در نظم عمومى از طریق سر دادن شعارهاى نامتعارف” عنوان شده است.
همچنین با وجود درخواست های مکرر « سعید شیرزاد» و علیرغم اصل تفکیک جرائم، مسوولین مربوطه و دادستانی با انتقال این فعال حقوق کودکان به بند ۱۲زندان رجایی شهر کرج (بند زندانیان سیاسی وعقیدتی) ممانعت می کردند.
وی صبح روز یکشنبه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۴، به سالن ۱۲ زندان رجایی شهر، محل نگهداری زندانیان سیاسی انتقال داده شد.
«سعید شیرزاد» پیش تر در روز دوشنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۴ به علت ضعف جسمی شدید به بهداری زندان رجایی شهر منتقل شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید