زخمی شدن یک کولبر ۱۶ ساله در مناطق مرزی نوسود

کولبران

در پی تیراندازی نیروهای نظامی در مرز نوسود یک کولبر ۱۶ ساله  به نام فرشاد خالدی، زخمی شد. او بدون اخطار از فاصله نزدیک هدف تیراندازی قرار گرفته است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز سه‌شنبه یک شهریورماه ۱٤۰۱، یک کولبر به نام فرشاد خالدی، ۱۶ ساله و اهل شهرستان پاوه توسط نیروهای نظامی در نوارمرزی نوسود از ناحیه پا به شدت زخمی شده است.

بر اساس گزارش، پرسنل بیمارستان نوسود حاضر به درمان این نوجوان کولبر نشده‌اند و پزشک در جواب درخواست برای معالجه به این کودک کولبر گفته است: “خوب کولبری نکنید”.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

سه استان کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی در نوار مرزی ایران با عراق و ترکیه محل اصلی فعالیت افرادی است که به دلیل فقدان اشتغال و مشکلات گسترده اقتصادی به کولبری روی می‌آورند.

هرساله ده‌ها تن از کولبران بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی، سرما، غرق شدن در رودخانه و سقوط از ارتفاع کشته و یا زخمی می‌شوند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید