یوسف آب خرابات فعال کارگری آزاد شد +عکس

«یوسف آب خرابات »کارگر اخراجی شرکت کشت وصنعت مهاباد که به جرم شرکت در مجمع عمومی سالانه کمیته هماهنگی از سوی دادگاه شهر مهاباد به دوسال زندان محکوم شده بود عصر روز جاری دوشنبه ۲۳ شهریورماه از زندان مهاباد آزاد شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، یوسف آب خرابات » به دلیل فعالیت های کارگری در سال ۱۳۹۰در شهر کرج همراه تعدادی از اعضای کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکلهای کارگری دستگیر و روانه زندان شد.
پس از مدتی وی به همراه دو فعال کارگری «محمد مولانایی» و «واحد سیده» در دادگاه مهاباد محاکمه و به اتهام «عضویت در کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکلهای کارگری » به دو سال زندان تعزیری محکوم شد.
«یوسف آب خرابات » پیش تر کارگر شرکت کشت و صنعت مهاباد بوده است، و به علت ۴ ماه حقوق معوقه خود به همراه جمعی از کارگران در نشستی تصمیم بر آن می گیرند که نسبت به حقوق های معوقه خود در اقدامی مشترک دست به یک اعتصاب بزنند.
پس از انجام این اعتصاب حقوق های معوقه کارگران پرداخت شد و «یوسف آب خرابات » به علت آگاه ساختن کارگران از وضعیت پیش آمده و اتحاد آنها جهت اعتصاب از سوی کارفرمای مربوطه از کار اخراج و مدتی را در شرکت آرد مشغول به کار شد.
این فعال کارگری به دلیل مشکل شبکه چشم که در نتیجه کار طاقت فرسای او در شرکت آرد سازی تشدید گردید تحت عمل جراحی قرار گرفت وازآن پس تحت کنترل پزشک قرار گرفته بود.
اما در دوران محکومیت علیرغم تذکرات مکرر خانواده وی به مسوولان قضایی و همچنین مسوولان زندان،از ارسال وی به مراکز درمانی خارج از زندان ممانعت به عمل آمده بود .

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید