بهنام موسیوند، محبوس در زندان رجایی شهر کرج، در پی وضعیت نامناسب جسمی و افت شدید فشار به بیمارستان طالقانی در تهران منتقل شد

بهنام موسیوند

بهنام موسیوند، فعال مدنی ساعاتی پیش در پی حال نامساعد جسمی و افت فشار شدید، از زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان طالقانی تهران اعزام شد. آقای موسیوند که همچنان در اعتصاب غذا بسر می‌برد، در اعتراض به عدم رسیدگی به خواسته خود مبنی بر بازگشت به زندان اوین از دریافت سرم و خدمات درمانی امتناع کرده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز شنبه ۱۹ شهریورماه ۱۴۰۱، بهنام موسیوند، فعال مدنی از زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان طالقانی تهران اعزام شد.

یک منبع مطلع از وضعیت آقای موسیوند گفت: “بهنام که همچنان در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد، در اعتراض به عدم رسیدگی به خواسته خود مبنی بر بازگشت از زندان رجایی شهر کرج به زندان اوین، از دریافت سرم و خدمات درمانی امتناع کرده است.”

این منبع مطلع افزود: “پیشتر نیز در اردیبهشت ماه امسال، زمانی که آقای موسیوند شانزدهمین روز از اعتصاب غذای خود را در بیمارستان طالقانی تهران سپری می کرد، با وعده مساعدت مسئولان مبنی بر رسیدگی به وضعیت نامناسب زندان اوین و شرایط زندانیان ساکن در آن، به اعتصاب غذای خود پایان داد؛ در حالی که تمامی وعده های داده شده به بهنام پس از پایان اعتصاب غذای وی، به فراموشی سپرده شد؛ امری که منجر به بی اعتمادی کامل بهنام نسبت به وعده های مسئولان شده است.”

روز چهارشنبه ۹ شهریورماه، آقای موسیوند در اعتراض به انتقال خود از زندان اوین به یکی از سلول های انفرادی زندان رجایی شهر کرج، دست به اعتصاب غذا زد. وی یک روز قبل از این واقعه، با ارائه یک نامه قضایی مبنی بر اعزام او به یکی از مراکز درمانی از بند حارج و همراه با ضرب و شتم به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. آقای موسیوند نهایتا در تاریخ ۱۳ شهریورماه از سلول انفرادی به بند عمومی زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

پیش تر یک منبع نزدیک به خانواده گفته بود: “بهنام از بیماری های مختلفی رنج میبرد و برای چندمین بار از اعزامش امتناع کرده بودند؛ صبح روز چهارشنبه مسئولان زندان با ارائه یک نامه قضایی مبنی بر اعزام او به یکی از مراکز درمانی، بهنام را متقاعد به خروج از بند کرده و سپس همراه با ضرب و شتم به وسیله یک دستگاه خودرو ون، وی را به مکان نامعلومی منتقل کرده اند.”

بهنام موسیوند در تاریخ ۱۲ بهمن ماه ۹۶ توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. آقای موسیوند در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۶ با تودیع قرار از زندان آزاد شد.
بهنام موسیوند شهریورماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” برای وی قابل اجرا است.

آقای موسیوند نهایتا در تاریخ ۲۵ خردادماه سال گذشته پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. وی در شهریورماه ۹۹ به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید