دادگاه انقلاب تهران؛ علی داعی ناصری، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد به حبس و مجازات‌های تکمیلی محکوم شد

علی داعی ناصری

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری با صدور دادنامه ای علی داعی ناصری را به حبس، شلاق و مجازات تکمیلی محکوم کرد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ طی روزهای اخیر، علی داعی ناصری، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد در رشته مطالعات و جوانان در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری به تحمل یک سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، تهیه پژوهشنامه ای ۱۱۰ صفحه ای پیرامون وطن دوستی، ادب و آسیب رسانی به افکار عمومی محکوم شد.

براساس دادنامه صادره توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران؛ اجرای حکم یک سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق علی داعی ناصری با توجه به عدم سابقه کیفری به مدت پنج سال تعلیق شده اما تهیه پژوهشنامه ای ۱۱۰ صفحه ای پیرامون وطن دوستی، ادب و آسیب رسانی به افکار عمومی برای این دانشجوی معترض لازم به اجرا است.

همچنین، در بخش دیگری از این حکم ذکر شده:”خروج علی داعی ناصری از کشور منوط به کسب مجوز از قوه قضاییه است.”

لازم به ذکر است، علی داعی ناصری؛ در تاریخ ۳ مهر ماه ۱۴۰۱، در ترمینال غرب واقع در ضلع شمال غرب میدان آزادی در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه یکی از ارگان‌های امنیتی در زندان اوین و طی مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام در تاریخ ۱۹ مهر ماه ۱۴۰۱، با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان آزاد شد.‌/ به نقل از شورای تشکل‌های صنفی دانشگاههای کشور،

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید