امتناع بیمارستان از پذیرش حسن طفاح و بازگشت وی به زندان

حسن طفاح، زندانی ۸۶ ساله زندان رجائی شهر صبح روز گذشته شنبه ۲۸ شهریورماه به بیمارستان منتقل و از سوی مسوولین این بیمارستان جهت پذیرش وی ممانعت به عمل آمده و نامبرده شب گذشته به زندان عودت داده شده است.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این زندانی سیاسی ۸۶ ساله، مبتلا به سرطان خون به علت ضعف شدید و وضعیت بسیار بد جسمانی صبح روز گذشته شنبه ۲۸ شهریورماه ۱۳۹۴ به بیمارستان هزار تختخوابی تهران موسوم به امام خمینی منتقل شد و پس از ممانعت از پذیرش وی مجددا به زندان منتقل شد.
این زندانی سیاسی در اوایل اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ به مرخصی استعلاجی اعزام شده بود و به علت عدم تمدید از سوی قاضی ناظر بر امور زندانیان سیاسی و امنیتی به نام «خدابخشی»، ظهر روز دوشنبه ۵ مردادماه سال جاری پس از گذشت حدود ۳ ماه به سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج باز گردانده شد.
پیش ترعلاوه بر ضعف جسمی و وضعیت وخیم جسمی این زندانی و به رغم داشتن پرونده در بهداری زندان، رئیس زندان رجائی شهر کرج «مردانی» به دستور «خدابخشی» دادیار ناظر بر زندان از اعزام «حسن طفاح» جهت درمان به مراکز درمانی خارج از زندان خودداری می کرد.
»حسن طفاح» متولد ۱۳۰۸ تنها یک‌سال پس از جنگ جهانی دوم و در سن ۱۶ سالگی درعراق به زندان افتاد. به گفته وی آن موقع جوان‌ترین‌ زندانی سیاسی بوده و هم اکنون نیز در زندان رجایی شهرکرج پیر‌ترین زندانی سیاسی- امنیتی جمهوری اسلامی ایران است.
«طفاح»، به اتهام اقدام «علیه امنیت ملی و جاسوسی» در زندان به سر می‌برد.
نامبرده محکوم به حبس ابد است و هیچ کس را درایران ندارد.
همسرش مسلط به زبان فارسی نیست و نمی‌تواند ارتباطات لازم را با دادستانی و دیگران برقرار کند.
او تاکنون حدود ۱۵ سال از حبس ابدش را در زندان رجایی شهر گذرانده است.
بیماری و ناتوانی وی جهت ادامه حبس در حدی است که حکم عدم تحمل کیفر از سوی پزشکی قانونی برایش صادر شده است. این زندانی ۸۶ ساله حتی توان راه رفتن را به سختی دارد، اما قوه قضاییه تا به حال دستور آزادی وی را صادر نکرده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید