بدهکاری زندان به بیمارستان منجرب جلوگیری از درمان و بازگشت ارژنگ داودی به زندان شد

ارژنگ داودی زندانی سـیاسی محبوس در بند ۱۲ زندان رجایی شهر کرج که عصر روز دوشنبه ۱۳ مهرماه سال جاری در زندان بیهوش و پس از انتقال به بهداری زندان به بیمارستان هزار تخت خوابی خمینی منتقل شده بود  ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه نیمه شب  سه شنبه به علت بدهکاری زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان امام خمینی بدون درمان به زندان بازگردانده شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، یک منبع کاملا آگاه از وضعیت این معلم و نویسنده زندانی محکوم به اعدام در گفتگویی با کمپین گفته « با پایان روز سه شنبه در ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه نیمه شب ارژنگ داودی با وضعیت جسمی کامل نامناسب از بیمارستان به سالن ۴ بند ۱۲ زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شد»
این منبع آگاه در خصوص علت بازگشت «ارژنگ داودی» به زندان گفته ” زندان رجایی شهر کرج حدود دو میلیارد تومان به علت بالاکشیدن بودجه بهداشتی زندان از سوی مسوولین به بیمارستان هزار تختخوابی موسم به خمینی بدهکار است وبه همین جهت این معلم زندانی بدون درمان به زندان بازگردانده شده است”.
این منبع آگاه در ادامه افزود” تشخیص اصلی پزشکان بیمارستان مبنی بر علت بیهوشی و درد پهلوی این زندانی تا کنون مشخص نیست، اما حدس ها و گمان های پزشکان به این گونه است: «عفونت کلیه و مجاری ادرار»، « سنگ کلیه »، «اسپاسم شدید عضلات درونی»، «علائم پیداش بیماری زونا» “
این منبع مطلع در ادامه گفته ” پس از انتقال «ارژنگ داودی» به زندان به وی ابلاغ شده است ” احتمال اعزام این زندانی سیاسی به کلیک ارولوژی جهت درمان در روز چهارشنبه ۱۵ مهرماه وجود دارد”
این زندانی سیاسی در حال حاضر در شرایط بسیار بد جسمی قرار داشته و درد شدید در ناحیه پهلو منجرب ضعف شدید جسمی نامبرده شده است.
این معلم و نویسنده زندانی در خصوص نامه‌نگاری از زندان و انتشار و ارسال نوشته‌ها و یادداشت‌هایش بارها از سوی مسوولین زندان مورد تهدید، فشار و شکنجه قرار گرفته است. وی با اتهامات تازه‌ای در زندان روبرو وبا احکام جدید حبس نیز محکوم شده است.
اتهام «عضویت و هواداری و فعالیت موثر در پیشبرد اهداف سازمان مجاهدین خلق در زندان» صدور حکم اعدام را برای این زندانی سیاسی ۶۱ ساله به دنبال داشته است.
ارژنگ داودی محکومیت ۱۰ ساله نخست خود را به پایان رسانده، اما پیش از صدور حکم تازه اعدام، با پرونده‌ سازی‌های مختلف طی دوران حبس، مجددا به ۲۰ سال و ۸ ماه زندان محکوم شده است.
این زندانی سیاسی درآبان‌ ماه ١٣٨٢ بازداشت و زیر شدیدترین شکنجه‌ها در سلول‌های انفرادی زندان “٣٢٨” سپاه پاسداران، بند دو الف قرار گرفت.
وی از سوی شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب، به ریاست قاضی حسن زارع دهنوی (حداد)، به ۱۵ سال زندان تعزیری، ۵ سال محرومیت از حقوق اجتماعی، انفصال دایم از مدیریت مجتمع آموزشی- فرهنگی پرتو حکمت، ٧۴ ضربه شلاق و تبعید به زندان‌های جنوب کشور محکوم شد.
اتهام‌های اصلی «ارژنگ داودی»، راه‌اندازی و تاسیس «جنبش آزادی ایرانیان» و «کنفدراسیون دانشجویان ایرانی» است، هرچند اتهامات دیگری همچون نوشتن «مانیفست ضد نظام جمهوری اسلامی»، توهین به رهبری و بنیانگذار جمهوری اسلامی و مسوولین نظام و روحانیون، توهین به مقدسات، و همکاری با خبرنگار کانادایی «جین کوکان» برای ساخت فیلم مستند «ایران ممنوع» نیز در پرونده ارژنگ داودی وجود داشت.
داودی در سال‌های اخیر به زندان‌های مختلفی تبعید شده است، از زندان اوین به زندانی در اهواز، از آنجا به بندرعباس و سپس به زندان رجایی شهر (گوهردشت) کرج تبعید شد.
وی در مدتی که در زندان‌های مختلف دوره محکومیت خود را می‌گذراند، بارها در اعتراض به وضعیت زندان، رفتار زندانبانان و اوضاع سیاسی- اجتماعی ایران اعتصاب غذا کرده است.
این معلم زندانی در دوران سال‌های زندان، بارها مورد شکنجه‌های وحشیانه قرار گرفته و بخشی از بینایی و شنوایی خود را در اثر این شکنجه‌ها از دست داده است.
این زندانی سیاسی هم‌اکنون در سالن ۱۲ زندان رجایی‌ شهر کرج به‌ سر می‌برد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید