اعدام دو زندانی به اتهام «قتل عمد» در زندان مرکزی رشت (لاکان)

کوچصفهان رشت

حکم دو زندانی به نام‌های محمد و حمیدرضا که پیش‌تر به اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس اعدام محکوم شده بودند در زندان مرکزی رشت به اجرا درآمد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، سحرگاه پنج‌شنبه چهار خرداد ماه ۱۴۰۲، حکم اعدام محمد (نام خانوادگی نامشخص) به همراه (حمید(نام خانوادگی نامشخص) که پیش‌تر به اتهام قتل عمد به قصاص نفس اعدام محکوم شده بودند در زندان مرکزی رشت به اجرا درآمد.

رسانه‌های داخلی ضمن تایید این گزارش می‌گویند:”عاملان قتل عام خانوادگی در کوچصفهان رشت که برای رسیدن به ارثیه و پول، هولناک‌ترین جنایت سال‌های اخیر در این منطقه را رقم زده بودند به دار مجازات آویخته شدند.

عامل اصلی این جنایت که آبان سال ۹۸رخ داد، جوان ۲۲ساله‌ای به نام محمد بود. او از مدت‌ها قبل نقشه کشیده بود برای رسیدن به ارثیه خانوادگی، پدر، مادر، خواهر و پدربزرگش را به قتل برساند. محمد برای اجرای نقشه‌اش به یکی از دوستانش به نام حمیدرضا که کارگر نجاری بود، وعده پول داد و او هم قبول کرد که در این جنایت به محمد کمک کند.

روزی که این دو قاتل بی‌رحم قصد اجرای نقشه‌شان را داشتند، دختری به نام سارا هم مهمان خانه آنها بود. سارا دوست و هم‌دانشگاهی حدیثه، خواهر محمد بود که برای گذراندن تعطیلات چند روزه و به دعوت حدیثه به خانه آنها آمده بود، غافل از اینکه حادثه‌ای هولناک در کمینش است.

روز حادثه، تمامی اعضای خانواده محمد به همراه دوست خواهرش در خانه بودند. خانه آنها در یک زمین بزرگ و از دو بخش تشکیل می‌شد. بخش اول، ساختمانی قدیمی در گوشه حیاط بود که پدر، مادر و پدربزرگ محمد در آنجا بودند و بخش دوم ساختمانی نوساز در گوشه دیگر حیاط که حدیثه و دوستش سارا در آنجا مشغول استراحت بودند.

محمد و حمیدرضا ابتدا به سراغ حدیثه و سارا رفتند و به طرز بی‌رحمانه‌ای با ضربات چاقو آنها را به قتل رساندند.”

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید