آزادی دو فعال کارگری بازداشتی با تودیع قرار وثیقه از زندان سنندج

کمال کریمی

دو فعال کارگری به نام‌های کمال کریمی و اقبال شعبانی با اتمام مراحل بازجویی به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز چهارشنبه دهم خردادماه، کمال کریمی، فعال کارگری اهل سنندج با تودیع قرار وثیقه پانصد میلیون تومانی به صورت موقت از زندان این شهر آزاد شد.

این فعال کارگری پس از اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به زندان این شهر منتقل شده بود.

آقای کریمی شامگاه چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه به همراه جمعی از فعالان کارگری برای گرامیداشت یاد هومن عبداللهی، از جانباختگان خیزش انقلابی زن، زندگی، آزادی به منزل پدری وی رفته بودند که نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قضایی با یورش به منزل فرشید عبداللهی، با توسل به خشونت آنان را بازداشت کرده بودند.

این فعالان کارگری پس از بازداشت جهت بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده بودند.

همچنین در خبری دیگر، روز چهارشنبه دهم خردادماه، اقبال شعبانی، فعال کارگری اهل سنندج با تودیع قرار وثیقه پانصد میلیون تومانی به صورت موقت از زندان این شهر آزاد شد.

اقبال شعبانی

این فعال کارگری روز سه‌شنبه نهم خردادماه پس از اتمام دوران بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به زندان این شهر منتقل شده بود.

روز جمعه بیست و نهم اردیبهشت‌ماه، این فعال کارگری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده بود.

اردیبهشت‌ماه ٩٨، این فعال کارگری از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی “سعیدی” به یکسال حبس تعلیقی در سه سال محکوم شده بود.

روز سه‌شنبه سی‌ام بهمن‌ماه سال ٩٧، اقبال شعبانی در یکی از خیابان‌های شهر سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از بیست و هشت روز بازداشت با قرار وثیقه صد میلیون تومانی به شیوه موقت آزاد شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید