باپیر برزه، توسط دادگاه انقلاب مهاباد به سه سال حبس تعزیری محکوم شد

باپیر برزه

باپیر برزه، زندانی سیاسی سابق توسط دادگاه انقلاب مهاباد به سه سال حبس تعزیری محکوم شد. او از بابت اتهام‌هایی همچون اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام، پیش‌تر تفهیم اتهام و محاکمه شده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز پنج شنبه ۲۵ خردادماه ۱۴۰۲، باپیر برزه، زندانی سیاسی سابق و اهل روستای «چیانه» از توابع پیرانشهر طی ابلاغیه‌ای کتبی از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب مهاباد به ریاست قاضی (امیر اوجاقلو) به سه سال حبس تعزیری محکوم شد.

دادگاه انقلاب مهاباد این زندانی سیاسی سابق را به «اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام» متهم کرده است.

این حکم روز پنج‌شنبه بیست و پنجم خردادماه به صورت رسمی به باپیر برزه ابلاغ شده است.

اردیبهشت‌ماه ١٤٠٢ نیز، شعبه ١٠٢ دادگاه کیفری دو پیرانشهر به ریاست قاضی “رضا قهرمانی ساعتلو” این شهروند را به اتهامات “اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق شرکت در آشوب، بلوا، اغتشاش توأم با هنجارشکنی در راستای اهداف گروه‌های معاند نظام علیه امنیت ملی” به یک سال حبس تعزیری محکوم کرده بود.

روز پنج‌شنبه ششم بهمن‌ماه ١٤٠١، باپیر برزه با تودیع قرار وثیقه به شیوه موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان نقده آزاد شد.

این شهروند کرد روز سەشنبە یکم آ‌ذرماه ١٤٠١ در سه راه پسوه بدون ارائه حکم قضایی و با توسل به خشونت توسط نیروهای امنیتی و برای بازجویی به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه منتقل شده بود.

این زندانی سیاسی طی مدت بازداشت از دسترسی به وکیل و ملاقات با خانواده محروم بوده است.

روز چهارشنبه هفتم مهرماه ١٤٠٠، باپیر برزه به صورت مشروط از زندان نقده آزاد شده بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل