حسن طفاح آزاد شد

حسن طفاح، زندانی ۸۶ ساله محبوس در بند ۴ سالن ۱۲ زندان رجائی شهر کرج عصر روز گذشته چهارشنبه ۲۲ مهر ماه پس از تحمل ۷ سال حبس از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این حقوق دادن عراقی و از اعضای کانون وکلای جهانی عصر روز گذشته چهارشنبه ۲۲ مهر ماه ۱۳۹۴ به علت ابتلا به بیماری سرطان خون و همچنین داشتن حکم عدم توان تحمل کیفر از زندان رجائی شهر کرج آزاد شد.
این زندانی ۸۶ ساله در روز پنجشنبه ۲ مهر ماه سال جاری به علت افت فشار و همچنین کم خونی حاصله از سرطان خون بیهوش و به بهداری زندان منتقل و پس از گذشت ۲ ساعت به بند بازگردانده شد.
همچنین پیش تر نیز این زندانی ۸۶ ساله زندان رجائی شهر در صبح روز شنبه ۲۸ شهریورماه ۱۳۹۴ به بیمارستان هزار تختخوابی تهران موسوم به امام خمینی منتقل و از سوی مسوولین این بیمارستان جهت پذیرش وی ممانعت به عمل آمد و مجددا وی به زندان بازگردانده شد.
این زندانی سیاسی در اوایل اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ به مرخصی استعلاجی اعزام شده بود و به علت عدم تمدید از سوی قاضی ناظر بر امور زندانیان سیاسی و امنیتی به نام «خدابخشی»، ظهر روز دوشنبه ۵ مردادماه سال جاری پس از گذشت حدود ۳ ماه به سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج باز گردانده شد.
پیش ترعلاوه بر ضعف جسمی و وضعیت وخیم جسمی این زندانی و به رغم داشتن پرونده در بهداری زندان، رئیس زندان رجائی شهر کرج «مردانی» به دستور «خدابخشی» دادیار ناظر بر زندان از اعزام «حسن طفاح» جهت درمان به مراکز درمانی خارج از زندان خودداری می کرد.
»حسن طفاح» متولد ۱۳۰۸ تنها یک‌ سال پس از جنگ جهانی دوم و در سن ۱۶ سالگی درعراق به زندان افتاد. به گفته وی آن موقع جوان‌ترین‌ زندانی سیاسی بوده و پس از نیز در زندان رجایی شهرکرج پیر‌ترین زندانی سیاسی- امنیتی جمهوری اسلامی ایران بوده است.
«طفاح»، به اتهام اقدام «علیه امنیت ملی و جاسوسی» از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید