بهروز ایزدی راد، در دادسرای شهرستان علی آباد کتول، تفهیم اتهام شد

بهروز ایزدی راد

بهروز ایزدی راد، در دادسرای شهرستان علی آباد کتول، تفهیم اتهام شد.  او به اتهام هایی همچون  «فعالیت تبلیغی علیه نظام و دعوت از سایر شهروندان به اغتشاش»، تفهیم اتهام شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، طی روزهای اخیر، بهروز ایزدی راد، فعال مدنی محبوس و بلاتکلیف در بند قرنطینه زندان امیرآباد گرگان واقع در استان گلستان، پس از اعزام به شعبه دو بازپرسی دادسرای انقلاب شهرستان علی آباد کتول، تفهیم اتهام و سپس به زندان بازگردانده شد.

این فعال مدنی از تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه سال جاری در بازداشت به سر می برد و قرار بازداشت وی در تاریخ ۱۱ تیر ماه سال جاری به مدت یک ماه دیگر تمدید شد.

براساس این گزارش، بهروز ایزدی راد، در این جلسه بازپرسی دفاعیات خود از بابت اتهامات (فعالیت تبلیغی علیه نظام) و (دعوت از سایر شهروندان به اغتشاش) به بازپرس دادسرای انقلاب شهرستان علی آباد کتول ارائه و مجددا به زندان امیرآباد گرگان بازگردانده شد.

لازم به اشاره است، بهروز ایزدی راد، در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، توسط ماموران اداره اطلاعات گرگانبازداشت شده بود اما از مکان نگهداری و نام ارگان بازداشت کننده و روند حقوقی پرونده وی اطلاعی در دسترس نبود تا اینکه اوایل خرداد ماه ۱۴۰۲، به بند قرنطینه در زندان امیرآباد گرگان منتقل شد اما با توجه به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در بند قرنطینه آن زندان از حقوق اولیه یک متهم سیاسی، محروم است.

این فعال مدنی، پیش‌تر هم در تاریخ ۶ مهر ماه ۱۴۰۲، مرتبط با اعتراضات سراسری در شهر گرگان بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه یکی از ارگانهای امنیتی و طی مراحل بازجویی به زندان امیرآباد گرگان منتقل شد و در تاریخ ۲۸ آذر ماه ۱۴۰۱، پس از محاکمه در شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهرستان علی آباد کتول از توابع استان گلستان، به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد خلیلی، به اتهامات (تحریک مردم به اغتشاش و درگیری) و (فعالیت تبلیغی علیه نظام) در مجموع به تحمل ۴ سال و ۱ ماه حبس تعزیری محکوم شد و پس از اعلام تسلیم به رای و کاهش یک سوم مجموع حبس تعزیری وی به تحمل ۲ سال و ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی تحمل ۲ سال و ۱ ماه حبس تعزیری برای وی لازم به اجرا شده بود.

بهروز ایزدی راد، در بهمن ماه ۱۴۰۱، پس از اعمال بخشنامه قوه قضائیه به پرونده قضایی وی از زندان امیرآباد شهر گرگان آزاد شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید