اعدام یک زندانی به اتهام «قتل عمد» در زندان سپیدار اهواز

زندان سپیدار اهواز

حکم یک زندانی به‌نام یزدان وره زردی که با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود، در زندان سپیدار اهواز به اجرا درآمد. پیشتر خبر اعدام یک زندانی دیگر در این روز در زندان سپیدار اعلام شده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صبح روز دوشنبه ۳۰ مرداد ماه، حکم اعدام یک مرد در زندان سپیدار اهواز به اجرا درآمد.

این زندانی که هویتش یزدان وره زردی، از طایفه دلفان خرم آباد احراز شده، با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس محکوم شده بود.

یک منبع مطلع درخصوص اعدام این زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «یزدان وره زردی از شش سال پیش به اتهام قتل در اهواز بازداشت و پس از مدتی به زندان خرم آباد منتقل شده بود. او را اخیرا جهت اعدام از زندان خرم آباد به زندان سپیدار منتقل کردند و صبح دوشنبه حکم او به اجرا درآمد».

پیش‌تر خبر اعدام یک زندانی دیگر به‌نام عبدالرضا قلاوند که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود، در این روز در زندان سپیدار منتشر شده بود. با این حساب شمار زندانیانی که در این روز اعدام شدند به دو تن افزایش یافت.

در این روز همچنین حکم شلاق یک زندانی که با اتهام «نوشیدن مشروبات الکلی» به ۸۰ ضربه شلاق محکوم شده بود، در این زندان به اجرا درآمد.

اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید