آزادی موقت ابراهیم عوض زاده از زندان تبریز

ابراهیم عوض زاده

ابراهیم عوض زاده فعال ترک آذربایجانی با اتمام مراحل بازجویی و تفهیم اتهام به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی با تودیع قرار وثیقه از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز پنج‌شنبه نهم آذر ماه ۱۴۰۲،ابراهیم عوض زاده فعال مدنی اهل اردبیل با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

تا لحظه تنظیم خبر از دلایل بازداشت و عنوان اتهام این فعال آذربایجانی اطلاع دقیقی در دست نمی باشد.

پیش‌تر خواهر این فعال آذربایجانی روز یکشنبه ۹ مهرماه ۱۴۰۲در یک فایل صوتی با اشاره به نحوه دستگیری برادرش گفته بود:

«ساعت هفت صبح روز یکشنبه[۹مهر ماه۱۴۰۲] در حالی که در خانه باز بود، هشت تن لباس شخصی بدون رعایت حریم خانه و خانواده باخشونت تمام وارد منزل شده و بدون اینکه حکم قضایی ارائه دهند، برادرم ابراهیم را در حالی که در خواب بود بازداشت کردند».

با آزادی ابراهیم زاده ، امیرحسین آقایی، حسین آزادی، مرتضی نورمحمدی، مهرداد قادری و حامد یگانه پور دیگر فعالین بازداشتی حرکت ملی آذربایجان به نامهای یوروش(آیت) مهرعلی بیگلو، داود شیری، علی بابایی، آراز ابراهیم نژاد، جواد سودبر، ناصر رزمجو، سیدمحمدرضا موحد و میلاد جلیلی (ایلشن) در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز نگهداری شده و اطلاع دقیقی از روند پرونده شان در دست نمی باشد.

برخی از این بازداشت شدگان از جمله علی بابایی نزدیک به ۲ماه امکان ارتباط و تماس تلفنی با خانواده نداشته اند و این امر نگرانی خانواده های فعالین بازداشتی را افزایش داده است و مراجعات متعدد نزدیکان این فعالین به شعبه ۱۵ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تبریز تا لحظه تنظیم خبر بی نتیجه مانده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید