اعدام دو زندانی در خرم‌آباد

خداکرم لرستانی و حسین موسیوند

حکم دو زندانی به‌نام‌های خداکرم لرستانی و حسین موسیوند که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند، در زندان مرکزی خرم‌آباد به اجرا درآمد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صبح روز شنبه دوم دی ماه ۱۴۰۲، حکم اعدام دو مرد در زندان مرکزی خرم‌آباد به اجرا درآمد.

این دو زندانی که هویتشان خداکرم لرستانی، ۵۰ ساله و حسین موسیوند (معروف به پاپی)، ۴۰ ساله، هردو اهل بروجرد احراز شده، با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند.

یک منبع مطلع درخصوص اعدام این دو زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «حسین موسیوند از حدود ۵ سال پیش بازداشت و به اعدام محکوم شده بود. درحالی که مواد مخدر برای خودش نبود و به گفته نزدیکانش اصلا حقش اعدام نبود. خداکرم لرستانی نیز از چهار سال پیش بازداشت و به اعدام محکوم شده بود».

پیشتر سازمان حقوق بشر ایران خبر انتقال این دو زندانی به سلول انفرادی را اعلام کرده بود، اما به اشتباه نام این دو زندانی را کرم‌الله لرستانی و حسین پاپی اعلام کرده بود که به این وسیله اصلاح می‌شود.

اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

اعدام زندانیانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» اعدام شده‌اند، در سه سال گذشته به‌طور مستمر و هر ساله، افزایش شدیدی داشته‌اند. امسال در مقایسه با شش ماه اول سال ۲۰۲۲ که ۹۱ نفر به اتهام‌های مرتبط با مواد مخدر اعدام شده بودند، ۱۲۶ درصد افزایش را شاهد بوده و ۲۰۶ اعدام با این اتهام به ثبت رسیده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید