اعدام دو زندانی در زندان مشگین شهر

عسگر عبداله پریخانی

حکم دو زندانی به‌نام‌های عسگر عبداله پریخانی و عباس فرج اوغلی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند، در زندان مشگین شهر به اجرا درآمد. ۷۰ زندانی «مواد مخدر» در زندان مشگین شهر و اردبیل در انتظار اجرای حکم اعدام به‌سر می‌برند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صبح روز جمعه هشتم دی ماه ۱۴۰۲، حکم اعدام یک مرد در زندان مشگین شهر به اجرا درآمد.

این زندانی که هویتش عسگر عبداله پریخانی، ۲۸ ساله و اهل مشگین شهر احراز شده، با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود.

همچنین صبح روز دوشنبه چهارم دی ماه نیز، حکم اعدام یک زندانی دیگر به‌نام عباس فرج اوغلی، ۳۰ ساله و اهل پارس آباد مشگین شهر در این زندان به اجرا درآمد. این زندانی نیز با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود.

یک منبع مطلع درخصوص اعدام این دو زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «عسگر عبداله پریخانی از چهار سال پیش و عباس فرج اوغلی از سه سال پیش بازداشت و به اعدام محکوم شده بودند».

این منبع در ادامه گفت: «هم اکنون در زندان مشگین شهر و اردبیل حکم ۷۰ زندانی که همگی با اتهام مواد مخدر به اعدام محکوم شده‌اند، تایید شده و اعدام ایشان قریب الوقوع است».

اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

اعدام زندانیانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» اعدام شده‌اند، در سه سال گذشته به‌طور مستمر و هر ساله، افزایش شدیدی داشته‌اند. امسال در مقایسه با شش ماه اول سال ۲۰۲۲ که ۹۱ نفر به اتهام‌های مرتبط با مواد مخدر اعدام شده بودند، ۱۲۶ درصد افزایش را شاهد بوده و ۲۰۶ اعدام با این اتهام به ثبت رسیده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید